Pepperell vyhrál v Kataru první titul na European Tour

Eddie Pepperell

European Tour má nového šampiona. Poprvé v kariéře se z vítězství radoval sedmadvacetiletý Angličan Eddie Pepperell, který na Commercial Bank Qatar Masters porazil o jednu ránu Olivera Fishera.

Pepperell a Fisher si to o vítězství rozdali v přímém souboji. Do finálového kola šli oba krajané bok po boku z děleného prvního místa, a tak měli vyhrazené místo v posledním flightu.

O dva roky starší Fisher si boj o svůj druhý titul na European Tour hodně zkomplikoval už na začátku čtvrtého kola, když zahrál tři bogey za sebou na 4., 5., a 6. jamce. Pepperell nechyboval, a tak vedl o tři rány. Po birdie na devítce už o čtyři.

Fisher se ale ještě dokázal vrátit. Čtyři rány ztrácel i po třináctce, ale pak na čtyřech následujících jamkách zahrál tři birdie. Na osmnáctku šel už se ztrátou jediné rány.

Pepperell se na ní navíc ocitl druhou ranou v roughu. Udržel však nervy, skvělou třetí ranou si připravil pozici pro par, který proměnil. Fisher zahrál také par a svou stíhací jízdu už aspoň do play off nedotáhl.

"To byl den!", radoval se Pepperell. "Oli mi to udělal opravdu těžké a já sám jsem si to udělal ještě těžší druhou ranou na osmnáctce," uvedl vítěz.

"Cítil jsem se celý den pohodlně. Ne tak s vlastním švihem, ale především v hlavě. Nepřestával jsem si říkat, že tady vyhraju," komentoval Pepperell své mentální pochody během finálového kola, po kterém se radoval z prvního vítězství na European Tour.

"Tohle mi dá sebedůvěru. Když vyhrajete, víte, že můžete vyhrávat dál. Vždycky jsem věřil, že se mi to podaří, ale stalo se to až teď. Vždycky je něco poprvé a doufejme, že tohle není naposled," dodal Pepperell.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih 4. kola:

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení