Češi v Maroku nezářili. Nejlépe začal Cafourek

Jan Cafourek

První kolo dalšího turnaje Pro Golf Tour v Maroku příliš nevyšlo čtyřem českým profesionálům. Na Open Madaef 2018 je z nich na tom po úvodní osmnáctce nejlépe Jan Cafourek, který zahrál +3 a na děleném 38. místě ztrácí šest ran na čelo leaderboardu.

Cafourek, který skončil na posledním podniku Pro Golf Tour na děleném třetím místě, si nejspíš představoval lepší začátek, ale i tak má ze čtyř Čechů na startu nejblíž k cutu. Ten je po prvním kole projektovaný na skóre +3 a přesně tolik zahrál i on.

Třiadvacátý hráč Order of Merit natýčkoval ke svému prvnímu kolu v pravé poledne místního času a nezačal špatně. Po bogey na čtyřce a birdie na pětce obešel první devítku v paru a atakoval TOP 10. Sérii bogey, birdie si zopakoval i na desítce a jedenáctce.

Ve zbytku kola už ale neskóroval, naopak si připsal tři bogey na 12, 16 a 18 a s výsledkem 75 ran klesl na konec čtvrté desítky.

O další dvě rány zpět za ním je po prvním kole Cyril Suk (+5, T69). Začínal na druhé devítce, na které neskóroval a zapsal dvě bogey. Prvního berdíka se dočkal na jedničce, ale pak přišla černá série čtyř bogey v řadě. Skóre si pak vylepšil druhým birdie na šestce.

Martin Příhoda i Daniel Suchan jsou po úvodní osmnáctce na chvostu první stovky. Oba zahráli první kolo za 79 ran (+7, T90).

Příhoda začal turnaj také druhou desítkou a zahrál na ní tři  bogey, jedno triple bogey a jedno birdie. Další už nepřidal, naopak na první devítce zapsal ještě dvě bogey.

I Suchan, který dokončil první kolo až se západem slunce, startoval v Maroku na druhé devítce. Odešel z ní se dvěma bogey. Další tři, a k tomu jednoho dabláče na poslední jamce, přidal na první devítce.

Průběžné pořadí naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení