Sprostý Thomas ovládl Medvědí past, Woods dvanáctý

Justin Thomas

Loňský šampion FedEx Cupu už kraluje aktuálnímu pořadí. Justin Thomas si na Honda Classic připsal druhé vítězství v sezoně, když se nejlépe ze všech dokázal popasovat s obávanou Medvědí pastí. To se naopak příliš nedařilo Tigeru Woodsovi, který ale skončil dvanáctý.

Když Thomas proměnil v PGA National na první jamce play-off s Lukem Listem svůj vítězný putt do birdie, v emocích to doplnil několika sprostými slovy. "Prosím PGA Tour, ať to není velká pokuta. Nejde o něco, co bych chtěl říkat do TV. Bylo to pro mě ale hodně emotivní vítězství a já byl rád, že jsem to zvládl," omlouval se na tiskovce Thomas.

Na Honda Classic je to každý rok "o nervy". Těžké hřiště Champion s doslova brutální sérií tří jamek 15-17, které se přezdívá Medvědí past, pokaždé z hráčů vymáčkne to nejlepší. Letos se jich pod par dostalo pouze jedenáct, v paru došel jako jediný pouze Woods.

I jeho případ ukázal, že kdo chce pomýšlet na nejvyšší příčky, nesmí v Medvědí pasti poztrácet příliš ran. Tiger? Zatímco zbylých patnáct jamek odehrál za mínus osm, na patnáctce, šestnáctce a sedmnáctce během čtyř kol osm ran ztratil. V nedělním finálovém kole to byly rány tři.

Přesto byl Woods po dohrání spokojený: "Myslím, že jsem hrál celý týden dobře. Měl jsem míček pod kontrolou. Na těch posledních jamkách to moc dobré nebylo... Ale těší mě zlepšení a to, že jsem si dal šanci."

Když byl ve finálovém kole po osmi jamkách tři rány pod parem, ještě mohl doufat. Poté ale začal ztrácet a boj o titul zbyl na jiné hráče. Konkrétně Thomase s Listem, kteří se po 72 odehraných jamkách seřadili na prvním místě se shodným skóre -8.

Zaslouženě. Thomas byl po čtyřech kolech na Medvědí pasti na skvělém výsledku +1, List byl pouze o ránu horší. V neděli zahráli oba na všech třech těžkých jamkách par, na což navázali berdíkem na osmnáctce. V rozehrávce už ho ale zvládl zahrát pouze Thomas.

To nejlepší z finálového kola Justina Thomase

"Když šlo v závěru o všechno, tak jsem předvedl několik opravdu velmi dobře zahraných ran, což se mi zatím na těžkých hřištích nedařilo. Na těchto jamkách se jeden švih počítá za dva, je to opravdu velmi povzbuzující pro mé sebevědomí," přiznal mladý Američan.

Ten sice v minulé sezoně slavil pět titulů, potýkal se ale také s velkou nevyrovnaností svých výkonů. Šestkrát minul cut a v TOP 10 skončil prakticky ve stejném počtu případů (12x). jako mimo elitní 25 (11x). 

V aktuální sezoně ale na sedmi odehraných turnajích neskončil nikdy hůře než dělený dvaadvacátý. "Právě teď si věřím naprosto ve všech aspektech mé hry," potvrdil Thomas mnohem lepší aktuální rozpoložení.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení