Kevin Na se brání: Ten putt měl metr a šlo o balík

Kevin Na

Odpověď Kevina Na ohledně jeho dlouhé přípravy na krátký putt na sebe nenechala dlouho čekat. Americký golfista se brání nařčení bývalého anglického reprezentanta v kriketu Kevina Pietersena, když argumentuje především délkou puttu a penězi, o které se hrálo.

Pietersen se do Američana v minulém týdnu pustil hned dvakrát. Nejprve tím, že na sociální síť umístil záznam jeho dohrání míčku do jamky, když se Na připravoval na krátký putt minutu a dvacet vteřin. A poté krátkým instruktážním videem z Dubaje, jak se má doklepávat míček do jamky.

To už si Kevin Na nenechal líbit a koncem minulého týdne umístil na svůj instagramový profil svou reakci, ke které použil také screen ze shot trackeru PGA Tour. Ten mimo jiné ukazuje, že putt byl dlouhý tři stopy a čtyři palce. V přepočtu tedy přesně metr.

"Podívejme se na fakta. Shot tracker ukazuje, že to, čemu ty říkáš doklepnutí, má 3 stopy a 4 palce. Od kdy jsou 3 stopy a 4 palce na greenu o rychlosti 12 stop doklepnutí?" ptá se spíše řečnicky golfista.

A pokračuje: "Pro tvou informaci, jedna rána pro mě v neděli znamenala 300 000 dolarů (v přepočtu přes 6 milionů korun, pozn. red.). To byl rozdíl mezi děleným druhým a děleným čtvrtým místem."

"Ano, odstoupil jsem od míčku, protože jsem si nebyl jistý lajnou. Tak co! Mimochodem, byl to ten den jediný putt, od kterého jsem odstoupil. Náš flight šel navíc celý den v tempu! Když už, tak jsme čekali," dodal Na.

Pod příspěvkem se spustila obří diskuse, do které se americký golfista ještě několikrát zapojil. Mimo jiné ve chvíli, kdy se ho někdo z davu zeptal, proč se na PGA Tour hrají kola tak dlouho a tempo se neustále zpomaluje.

"Zaprvé golfová hřiště jsou dnes o tisíce yardů delší. Vznikají odpaliště od 50 do 100 yardů za těmi původními, což také znamená, že po puttu musíte mnohem dál chodit na další týčko," myslí si Kevin Na.

Dodal přitom ještě druhý důvod: "Rychlost greenů je o dvě až tři stopy větší. Proměnit putt je mnohem těžší. Hlavně na okruhu hráči tráví mnohem více času čtením greenů a nikdo už tři stopy dlouhý putt nedoklepává. Je toho více, ale tohle jsou podle mě dva největší důvody."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení