Spokojený Woods jako z videohry. Byl nejdelší ze všech

Tiger Woods

Po lehce nepřesvědčivém výkonu na Genesis Open, kde se před týdnem Tiger Woods pakoval už po dvou kolech, to v uplynulých dnech bylo na Floridě v jeho podání úplně něco jiného. Jako jeden z mála neskončil nad parem a v některých statistikách dokonce vládl.

To nejdůležitější lze vyčíst z leaderboardu. Woods skončil na Honda Classic na samostatém 12. místě, když jako jediný ze startovního pole obešel všechna čtyři kola celkově v paru. Měl to dokonce rozehrané ještě lépe, ale i v neděli dostal přes prsty v Medvědí pasti.

Ve finálovém kole si na sérii tří jamek 15 až 17 pohoršil o tři rány. Celkem jich zde během turnaje poztrácel osm, když trpěl především na tříparové patnáctce - zahrál na ní par, jedno bogey a dva dabláče.

Na zbylých 15 jamkách to bylo mnohem lepší. Ano, počítáte dobře, o osm ran lepší. Tiger hrál navíc vyrovnaně, když zapsal výsledky 70, 71, 69 a 70 ran. Skvěle se koncentroval po všechna čtyři kola, vyvaroval se výkyvům.

"Myslím, že jsem hrál celý týden dobře. Měl jsem míček pod kontrolou. Na těch posledních jamkách to moc dobré nebylo... Ale těší mě zlepšení a to, že jsem si dal šanci," zhodnotil svůj letošní třetí start na PGA Tour.

Díky němu se v pořadí FedEx Cupu posunul ze 179. místa na 130. a na turnaji si navíc připsal prvenství ve dvou velice sledovaných statistikách - nikdo si nepřihrával blíže jamce (29 stop a 3 palce) a nikdo v průměru nedrivoval na všech odpalištích dál (278,5 yardu).

V regulaci trefil více jak polovinu fairwayí (33 z 56) a dva ze tří greenů (úspěšnost 67 procent). "Pokaždé, když hraji, tak se zlepšuji," těší ho.

A radost z jeho pokračujícího úspěšného návratu k pravidelnému soutěžnímu golfu mají nejen fanoušci, ale i ostatní hráči, kteří především díky Tigerovi dnes vydělávají tolik peněz.

Příkladem za všechny je Woodsův nedělní parťák z flightu 22letý Sam Burns, který teprve loni přestoupil k profesionálům a dnes je hráčem Web.com Tour. Až do neděle znal Tigera pouze z jeho videohry.

"Byl to opravdu báječný den. Bylo to něco, na co budu vzpomínat a děkovat za to, že se to stalo," přiznal Burns, který navíc zahrál lépe než jeho idol (bez bogey za 68 ran) a skončil dělený osmý.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení