Jessica Korda podstoupila vážnou operaci, nepoznává se

Jessica Korda

Když jste sledovali v uplynulém týdnu LPGA, nejspíše jste si několikrát museli pořádně promnout oči. A stejně jste nejspíše nevěřili tomu, co vidíte. Jessica Korda totiž při svém premiérovém startu v roce 2018 ukázala svou novou tvář. A to nejen tu herní.

Co se týče hry, byla to staronová Jessica, která si do roku 2015 připsala na LPGA čtyři vítězství, ale od té doby se trochu hledala. Starší ze sesterského golfového dua v Thajsku vyhrála o čtyři rány, zahrála rekord hřiště a připsala si na svůj bag pátý zářez.

Co se ale týče její fyzické tváře, ta byla úplně nová.

Až do neděle se toho o změně její vizáže příliš nevědělo. V prosinci minulého roku se pouze omluvila na Facebooku, že příliš nekomunikuje kvůli operaci úst. Na vánočním rodinném snímku si pak tvář zakrývala rukou. Nyní už všichni víme proč.

"Popravdě, prodělala jsem dvě operace úst. Mám v obličeji spoustu šroubků a pořád nic necítím. Na hřišti ale ani bolest, bolest hlavy je pryč," řekla po dohrání druhého kola, ve kterém se ujala vedení a které už do konce turnaje nikomu nepůjčila.

Až po dohrání turnaje Honda LPGA Thailand se ale rozpovídala více o operaci, která měla Jessice konečně pomoci od výrazného předkusu spojeného s nekončící bolestí hlavy, křečemi a poruchami spánku.

Čtyřiadvacetiletá Američanka s českými kořeny tak podstoupila zákrok, během kterého jí doktoři nejprve zlomili nos a poté také na pěti místech čelist. Třikrát nahoře a dvakrát dole. Dnes má stále v obličeji 27 šroubků, které vše drží pohromadě.

Rozhovor po finálovém kole pro LPGA

"Dívám se na své fotky a nemám pocit, že bych to byla já. Nevím, kdo to je. A když se pak dívám na své staré fotky, tak na nich si také nejsem podobná," řekla Korda v rozhovoru pro Golfweek.

Už během turnaje přiznala, že stále na některých místech nic necítí. Už však alespoň může jíst, což několik týdnů po operaci nebyla schopná, a tak ji musela krmit mamka Regina Rajchrtová pomocí injekční stříkačky.

S tréninkem na novou sezonu začala až před šesti týdny, o to více si pátého titulu na okruhu LPGA váží: "Každý byl něčím výjimečný, ale tenhle je vážně báječný. Po té operaci jsem nevěděla, co očekávat. Netušila jsem, co se mi přihodí."

Tohle.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení