Revoluční European Tour přivede na GolfSixes ženy

Mel Reid

European Tour pokračuje v zavádění inovací. Její šéf Keith Pelley oznámil, že květnového turnaje GolfSixes v anglickém St. Albans se zúčastní také pět žen, které budou bojovat proti mužům v teprve loni představeném formátu hry.

Jednou z nich bude evropská kapitánka v Solheim Cupu Catriona Matthew, která spojí síly se svým protějškem v Ryder Cupu Thomasem Bjornem. Společně utvoří "capitain´s team", který bude jedním ze 16 týmů, které se ve speciálním formátu utká 5. a 6. května v Centurion Clubu.

Jedenáct mužských národních týmů se do GolfSixes kvalifikuje na základě rankingu v European Tour. Ženský tým Evropy dají dohromady Angličanka Mel Reid a Norka Suzann Pettersen. Známé je i složení anglického ženského týmu, který utvoří Charley Hull a Georgia Hall.

"Když nastala příležitost hrát jako kapitán evropského týmu pro Ryder Cup, byla to dobrá příležitost to posunout dál a hovořit o účasti s Catrionou jako s kapitánkou Evropy pro Solheim Cup. Oba se na to moc těšíme," uvedl Bjorn.

"Všechny Tour se snaží přemýšlet o tom, jak golf dělat jinak a jak povzbudit nové hráče a mladší publikum. Myslím si, že tento koncept je velmi vzrušující," dodala k tomu Matthew.

Také elitní světové zámořské okruhy PGA Tour a LPGA mluví o zájmu pořádat smíšené turnaje a uvažují o kreativních konceptech, které mají přivést ženy do společných soutěží s muži. European Tour je tak v realizaci těchto projektů předběhla.

Fanoušci se kromě smíšených družstev mohou na GolfSixes těšit také na pyrotechnické efekty a hudbu na odpalištích. Atmosféru také umocní amfiteátry postavené kolem greenů.

"GolfSixes jsme loni poprvé představili jako něco odlišného nejen z hlediska jiného formátu, ale i z hlediska jiné formy zábavy a pohledu na golf," řekl Pelley.

Hrát se bude o celkovou dotaci jednoho milionu eur. Vítěz bere 100 000 eur. Jako obhájce se vrátí dánský tým ve složení Lucas Bjerregaard a Thorbjorn Olesen. Na konci března pak bude udělena ještě jedna zbývající divoká karta pro 16. tým.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení