Petra Dědka jr. čeká letošní premiéra na European Tour

Petr Dědek

Prvním českým hráčem, který se v tomto roce představí na European Tour, bude Petr Dědek junior. Stane se tak v tomto týdnu na Tshwane Open, jehož hlavní hvězdou je šampion Masters 2016 Danny Willett.

Pro 25letého českého profíka se jedná o další šanci na premiérové pokoření cutu na nejvyšší evropské golfové sérii. Zatím má na svém kontě dvacet startů, ve finálových kolech se ale zatím ani jednou neobjevil.

V aktuální sezoně European Tour má za sebou už dva starty. V prosinci se mu však jak na Mauriciu, tak jihoafrickém Joburg Open příliš nedařilo a skončil mezi poraženými. Nyní věří v lepší výsledek.

A to i díky drobným změnám ve švihu, které přes zimu zařadil do své hry. "Jsem opravdu zvědavý, jak budou fungovat pod tlakem," přiznal Petr Dědek jr. na svém facebookovém profilu.

První dvě kola stráví na hřišti s Korejcem Rak-hyun Cho a domácím Matthew Carvellem. Ve čtvrtek odstartují v Pretoria CC z desítky v 10:40, do páteční rundy vstoupí na jedničce už v 6:50 místního času.

Hlavní hvězdou turnaje je sice Angličan Willett, je však velmi pravděpodobné, že z vítězství se bude radovat jeden z domácích hráčů. Stalo se tak totiž hned čtyřikrát v dosavadní pětileté historii akce.

Jihoafrickými šampiony turnaje jsou Dawie van der Walt (2013), George Coetzee (2015), Charl Schwartzel (2016) a Dean Burmester (2017). Pouze v roce 2014 přerušil jejich dominanci Angličan Ross Fisher.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení