Kedík dlouho bojoval o život, jeho stav se lepší

Cory Gilmer a Blayne Barber

Stačí jeden okamžik a život se vám převrátí naruby. Cory Gilmer si užíval toho, že mohl být součástí PGA Tour alespoň v roli kedíka, když v polovině ledna z ničeho nic bojoval o život. A i když se několikrát zdálo, že svůj boj prohraje, nyní je na tom podle všeho lépe.

Zatím se veřejně neví, co se ten večer v Honolulu stalo.

Gilmer byl na večeři po druhém kole Sony Open, z restaurace byl ale po kolapsu a pádu odvezen v kritickém stavu do nemocnice The Queen's Medical Center na jednotku intenzivní péče.

Kvůli vážnému otoku na mozku byl uveden na čtyři týdny do plánovaného umělého spánku, ze kterého už se ale podle všeho probudil a nyní už komunikuje se svým okolím.

"Je vzhůru a při vědomí. Je na tom mnohem lépe," řekl zámořskému Golf Channelu Blayne Barber, kterému Gilmer nosil hole. Se svým bývalým spoluhráčem z Auburnu prý komunikoval přes FaceTime.

Prvních pár slov prý Gilmer řekl v pondělí poté, co podstoupil dvoutýdenní komunikativní terapii. Po šesti týdnech strávených v nemocnici by se měl ještě před víkendem vrátit domů do Nashvillu.

Barber zatím netuší, jestli se Gilmer ještě někdy vrátí k jeho bagu. Rehabilitace totiž mohou trvat klidně rok: "Pro něco takového ještě nemáme časový nástřel. Rozhodně se ale jeho stav zlepšuje."

"I malé krůčky jsou dobré krůčky," dodal Barber, který na Sony Open skončil na děleném 67. místě. Stejně dopadl také na WM Phoenix Open, při dalších dvou letošních startech cutem neprošel.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení