Slavný poražený odmítá nové play off na US Open

Rocco Mediate

Rocco Mediate jedním ze dvou posledních hráčů, který hrál na US Open tradiční 18jamkové play off. V roce 2008 podlehl v Torrey Pines až na 19. jamce Tigeru Woodsovi. Nyní si pětapadesátiletý Američan myslí, že zrušení původní rozehrávky byl nesmysl.

USGA v pondělí oznámila, že s letošní platností ruší 18jamkové play off, které se dosud hrálo na US Open v případě, že o vítězi nerozhodla čtyři kola. Naposledy se to stalo v již zmíněném roce 2008, kdy Tiger Woods získal svůj poslední major titul.

Tehdejší poražený Rocco Mediate se vyjádřil, že zrušení posledního monumentu staré doby na major turnajích US Open nic dobrého nepřinese. Druhý nejstarší major světa by se měl podle něj dál rozhodovat původním způsobem.

"Osobně si myslím, že všechny čtyři majory by měla rozhodovat 18jamková play off. Vyhrát major je to nejtěžší. 18 jamek navíc nezanechá pochyby," napsal Mediate na Twitter, když se dozvěděl o zrušení tradice.

Mluví z něj právě zkušenost z roku 2008, kdy ani pondělní 18jamkové play off neurčilo vítěze, a nakonec rozhodlo až Woodsovo birdie na 19. jamce, kdy se již hrálo systémem náhlé smrti.

S rozhodnutím USGA také přišla na přetřes otázka, že čtyři různé major turnaje mají stále čtyři různé systémy způsoby rozhodnutí o vítězi, pakliže se tak nestane po 72 jamkách.

Masters má náhlou smrt, US Open nyní rozehru na dvě jamky, PGA Championship na tři, a The Open na čtyři jamky.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení