V Mexiku vede Oosthuizen, DJ byl centimetry od hole-in-one

Louis Oosthuizen

Nejlépe ze všech vstoupil do letošního úvodního WGC turnaje bývalý šampion The Open Louis Oosthuizen. Ten si na Mexico Championship vytvořil po prvním kole nepatrný náskok na největší favority, když ani jednou nechyboval a dostal se sedm ran pod par hřiště.

Děkuje za to pěti berdíkům a eaglu na pětiparové patnáctce, díky kterým má se skóre 64 ran (-7) ránu náskok na trochu překvapivou trojici hráčů na děleném druhém místě. Patří do ní Angličan Chris Paisley, Ind Shubhankar Sharma a Američan Xander Schauffele.

"Hodně si teď věřím se svým driverem. Hraji s ním lehký cut, takže pouze mířím trochu doleva a švihám," pochvaloval si po dohrání bezchybného kola šampion The Open z roku 2010, který se po zimní pauze doma v JAR opět vrací do kolotoče turnajů.

Svůj první start na PGA Tour v tomto roce si připsal v minulém týdnu na Honda Classic, kde si kvůli nepovedenému finálovému kolu pohoršil na dělenou 24. příčku. Jinak ale hrál skvěle a pokračuje v tom i v Mexiku.

Největší favorité na vítězství jsou lehce pozadu.

Nejlépe z nich je na tom zatím sedmý Jon Rahm s mínus čtyřmi. Ve čtvrtek přispěl 6000 dolary na mexický Červený kříž, když zahrál šest birdie a za každé v tomto týdnu přispěje na pomoc po zemětřesení tisícovkou.

Neskutečný hook Jona Rahma z 215 metrů

 

7-iron from 234 yards to 2 feet for @jonrahm. 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

"Kdybyste mi po odpalu na prvním odpališti řekli, že dnes zahraji čtyři pod par, tak bych skákal radostí," přiznal Rahm, že neměl v úvodu úplně nejlepší pocit ze své hry.

Podobně na tom byl prakticky po celý den jeho parťák z flightu a obhájce titulu Dustin Johnson: "Byly tam nějaké dobré jamky, ale i nějaké špatné. Přišlo mi, že jsem se celý den trápil, bojoval jsem."

"Zahrát dvě pod par zde není špatné. S tím, jak jsem to trefoval, jsem nejspíše ani za mínus dva zahrát neměl," dodal DJ, který ale málem zaznamenal eso na tříparu sedmnáctky. Vychutnejte si ho i s báječným španělským komentářem. Venga, Venga, VENGA!

 

‼️ @djohnsonpga hoyo 17, 156 yardas. ¡VENGA, VENGA, VENGA!

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Johnson je po prvním kole, stejně jako třeba Bubba Watson, Phil Mickelson nebo Thomas Pieters, s mínus dvěma dělený třináctý, o ránu a pět příček lépe jsou na tom mimo jiné Rickie Fowler a Sergio Garcia.

Komu se nedařilo herně ani výsledkově, to je šampion z minulého týdne Justin Thomas, který zahrál za plus jedna a musí se prozatím spokojit až s dělenou 39. pozicí. Ještě ale zbývají nejen jemu tři kola.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení