Špatný start. Váňová vstoupila do sezony kolem za 80 (+9)

Šideri Váňová

Své první kolo na Ladies European Tour coby její plnohodnotná členka si Šideri Váňová určitě představovala jinak. Po úvodní rundě Women's NSW Open totiž se skóre 80 (+9) dělí až 118. místo.

Váňová si plnou kartu na LET zajistila koncem loňského roku v Q-school. Úvodní tři únorové turnaje sezony však vynechala a pro první start zvolila akci v Coffs Harbour Golf Clubu, kde naopak nestartuje Klára Spilková.

Hned první jamka jako by předznamenala, jaký Váňová v Austrálii prožije ve čtvrtek den. Do turnaje totiž vstoupila dabláčem na desítce a na úvodní devítce si připsala ještě další tři bogey na jamkách 12, 13 a 16.

Ani druhá polovina kola se dlouho nevyvíjela vůbec dobře. Po dalších třech bogey (2, 4, 5) přišlo druhé double bogey dne na pětiparové šestce. Váňová byla v tu chvíli tři jamky před koncem už na průběžném výsledku +10.

Náladu si tak alespoň trochu zlepšila v samotném závěru kola, když si na tříparové osmičce připsala své jediné birdie dne. Kolo za 80 ran (+9) ji po úvodním dnu usadilo na dělenou 118. příčku.

Ve vedení jsou po čtvrtku Francouzka Manon Molle se Španělkou Silvii Banon, které se dostali pět ran pod par místní osmnáctky. Třetí je o ránu zpět další Francouzka Justine Dreher.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení