Jessica Korda se učí znovu smát, opět hraje skvěle

Jessica Korda

Jessica Korda pokračuje ve svých skvělých výkonech na úvod sezony také v Singapuru. Po jasném vítězství v minulém týdnu v Thajsku rozehrála parádně také turnaj HSBC Women’s World Championship, na kterém po prvním kole dělí čtvrté místo.

V minulém týdnu si Jessica Korda připsala svůj pátý titul na LPGA v kariéře při svém prvním startu v novém roce. Do toho vstoupila po delší zimní pauze, během které podstoupila dvě vážné operace obličeje. Na novou sezonu se ale podle všeho připravila báječně.

Čtvrteční kolo zvládla v Singapuru s jediným zaváháním, které ji na tříparu sedmé jamky stálo dvě rány. Jinak byla takřka bezchybná, a navíc zahrála šest berdíků. Bylo z toho 68 ran (-4) a dělené čtvrté místo.

"Bylo to dobré. Měla jsem tam jednu špatnou jamku, ale jinak se mi dařilo držet míček ve hře," zhodnotila svou úvodní rundu starší ze sester Kordových, která připustila, že ji ústa pořád bolí.

Dá se to pochopit, když je pohromadě drží 27 šroubků: "Stále mě z toho trochu bolí tváře, svaly jsou pořád trochu unavené."

Jessica Korda a její nejlepší rány 1. kola

To hlavní ale komplikovaná operace, při které jí museli doktoři zlomit nos a na pěti místech také čelist, podle všeho zvládla. Jessica Korda se zbavila bolesti hlavy a poruchy spánku, které ji kvůli výraznému předkusu ničily.

"Teď spím perfektně. Předtím jsem nemohla spát na bocích, musela jsem spát vsedě. Teď mohu spát, jak se mi zachce," říká s potěšením v úterý čerstvě pětadvacetiletá Američanka s českými kořeny. 

Ještě před turnajem prozradila v rozhovoru pro pořad Morning Drive zámořského Golf Channelu, že je stále trochu nesvá ze své nové podoby.

Jessica Korda během turnaje v Thajsku (foto: GettyImages)

"Myslím, že největším šokem bylo podívat se do zrcadla. Nevíte, na koho se díváte. Přináší to spoustu otázek a mix emocí. Byl to pro mě totální šok. Teď se učím znovu smát, pokouším se naučit pohybovat horním i dolním rtem. Být sama sebou je nyní docela složité," přiznala Jessica.

Na turnaji v Singapuru startuje i její mladší sestra Nelly, která také zahrála šest birdie a jednoho dabláče. Vedle toho si ale připsala ještě také dvě další bogey, a tak jí se skóre -2 patří dělená 17. příčka. Vede Jennifer Song (-7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení