Indická senzace září i za oceánem. Zdraví ji hvězdy

Shubhankar Sharma

Život Shubhankara Sharmy se mění závratným tempem. Teprve jednadvacetiletý Ind se poprvé v kariéře podíval na turnaj PGA Tour a v jeho polovině, světe div se, vede. Až za ním jsou na podniku WGC – Mexico Championship největší hvězdy světového golfu.

Indická senzace zahrála v Mexico City dvě skvělá kola za 65 a 66 ran (celkově -11) a po dvou dnech vede před trojicí Xander Schauffele, Rafa Cabrera Bello a Sergio Garcia o dvě rány.

Sharma je bez debat velký talent. Pod dohledem svého otce, který ho doprovází na každém kroku i na prvním výletě na PGA Tour, přestoupil k profesionálům už v 16 letech. Ještě loni to byl ale neznámý člen Asia Tour. Jenže na ní na přelomu roku vyhrál dva turnaje, které jsou společné s European Tour.

Nejprve zvítězil v prosinci na Joburg Open v JAR a v před měsícem vyhrál i Maybank Championship v Malajsii. Tím se poprvé dostal do elitní stovky světového žebříčku a kromě toho, že získal kartu na European Tour, mohl se poprvé podívat i na turnaj WGC a na vlastní oči vidět své idoly.

"Někteří mi řekli ahoj, což bylo velmi pěkné," řekl Sharma, který však nepřijel jako fanoušek, ale jako nejmladší hráč startovního pole. A tím, že zahrál tři birdie na posledních třech jamkách druhého kola, dostal se o dvě rány do samostatného vedení.

"Jsem opravdu šťastný. Splnil se mi obrovský sen," řekl hráč, který své nynější soupeře ještě před půl rokem doma v Indii sledoval po půlnoci v televizi. Teď je on tím, kterého sleduje každý.

"Všechno se mi stalo tak rychle," hlesl tichý Ind, který v obou kolech zahrál eagle na čtyřparové jedničce. V tom druhém začal kolo dokonce málem esem na čtyřparu.

 

@shubhankar2196 nearly started Round 2 with a par-4 ace. #ShotOfTheDay

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

"Během posledních měsíců se můj život totálně změnil." A může ještě víc. Sharma je momentálně na 75. místě světového žebříčku. Vítězstvím na Joburg Open se kvalifikoval na letošní The Open, ale pokud půjde vše tak rychle jako dosud, svůj první major může hrát už za měsíc v Augustě.

Z největších favoritů je v Mexiku v TOP 5 pouze světová jednička Dustin Johnson (-7). Druhé kolo zahrál stejně jako lídr za 66 ran. Nejlepší ránu druhého kola, jednu z mnoha svých skvělých, zahrál na devítce ze 103 metrů. Jeho druhá rána do eaglu měla potřebný backspin a po dopadu zhruba dva metry za vlajkou se vrátila přesně do jamky.

"Dnes už to bylo mnohem lepší," řekl po druhém kole DJ, který trefil 15 z 18 greenů v regulaci. "S tím, jak jsem dnes hrál, jsem získal do víkendu spoustu sebevědomí," varoval své soupeře.

Pouze si lehce stěžoval na puttování. "Trefoval jsem to dobře, jen to tam nepadalo," poznamenal Johnson, který zahrál v sobotu 28 puttů a v pořadí získaných ran při puttování byl až na 49. místě z 64 startujících.

Ve flightu s Johnsonem šel první dvě kola Justin Thomas. Vítěz z minulého týdne ale zatím nezáří a jde v paru. To znamená, že Sharma mu za dva dny nadělil 11 ran.

Na horu se po nepovedeném startu sezóny škrábe Jordan Spieth, který je stejně jako Phil Mickelson dělený 14 (-5). O ránu za nimi je Rickie Fowler, stejně jako Jon Rahm (-4, T20).

Průběžné výsledky naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení