Korda opět v čele! V Singapuru už Nelly vede

Nelly Korda

Jméno Korda už znovu svítí na čele leaderboardu. Jenom křestní jméno se změnilo. Zatímco před týdnem to byla starší sestra Jessica, která po třech dnech vedla, a nakonec i zvítězila v Thajsku, nyní je to mladší Nelly, která je v Singapuru kolo před koncem dalšího podniku LPGA nejblíže triumfu.

Jen jednou v historii LPGA se dvěma sestrám podařilo vyhrát dva turnaje po sobě. Povedlo se to v roce 2000 Annice a Charlottě Sorenstamovým. Nyní to mohou dokázat i dcery české tenisové legendy Petra Kordy.

Stále to však může být paradoxně Jessica, která to překazí. Sama totiž hraje velmi dobře a po 36 jamkách ztrácí na děleném pátém místě na Nelly jen pět ran, což není nehratelné. V sobotu zapsala 68 ran a své umístění sdílí mezi jinými i s hvězdnou krajankou Michelle Wie.

Jessica měla bohužel smůlu, když se jí při jedné ráně trochu víc zaškobrtla hůl v trávě a vykloubila si zápěstí. Vrátila si ho zpět a hrála dál.

"Ale pěkně to bolelo. Vzala jsem si prášek a doufala, že se to uklidní, což se naštěstí stalo. Tohle se stane, když jste hypermobilní. Ale jsem ráda za to, jak jsem s tím hrála."

Nelly zahrála ve třetím kole 65 ran, což je nejlepší runda turnaje. Zapsala při ní osm birdie a jedno bogey. Na první devítce zahrála tři birdie v řadě, na druhé skórovala ještě pětkrát.

"Trefovala jsem ty správné rány. Byla jsem agresivní ve chvílích, kdy jsem to potřebovala. Jsem nadšená z pozice, na které se nacházím a opravdu se těším na zítřek," komentovala devatenáctiletá naděje světového golfu svůj výkon, kterým by si ráda došla pro svůj první triumf na LPGA.

Rozhovor s Nelly po 3. kole

Do posledního kola půjde v samostatném vedení podruhé v kariéře, ale jen s minimálním vedením jedné rány před krajankou Danielle Kang. Další dvě hráčky na děleném třetím místě ztrácí na Nelly čtyři rány.

"Nahoře je spousta skvělých hráček, které zahrají ještě mnoho birdie. Musím zůstat trpělivá a uvidím, k čemu to povede," uvedla Nelly Korda s tím, že po loňské zkušenosti z Marathon Classic, kde také před nedělí o ránu vedla, aby nakonec na vítězku ztratila 9 ran, nechce myslet na konečné umístění.

Jednou z těch skvělých hráček je právě Jessica, která Nelly nejspíš tentokrát nějakou dobrou radou nepomůže. "Myslím, že o tom budu spíš mluvit s tátou a s mámou. Jess tam pořád je… Stále kousek za mnou, vidím ji tam," řekla.

"Měla velmi těžkou operaci, ale vrátila se a hned všechny rozdrtila. Přiznávám, že mě to inspirovalo. Rozhodně mě to motivuje ještě mnohem víc," uvedla Nelly, která by se vítězstvím posunula na druhé místo v Race to CME Globe.

Průběžné pořadí sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení