Šest Čechů čekalo marně. V Maroku zrušili turnaj

Open Palmeriae Country Club 2018

Poprvé v historii Pro Golf Tour se stalo, že musel být zrušen celý turnaj. Na vině bylo extrémní počasí, které nedovolilo odehrát ani jedno kompletní kolo, po kterém by mohly být vyhlášeny výsledky. Velká zkouška nervů to v Maroku byla i pro šest českých profesionálů.

Turnaj Open Palmaire Country Club 2018 je minulostí, aniž by poznal svého vítěze. Silný vítr a přívaly deště učinili hřiště nehratelným, ačkoliv organizátoři do poslední chvíle čekali na zázrak, který by dovolil dokončit aspoň jedno regulérní kolo ze tří. Marně.

"Věřím na zázraky, ale tentokrát jeden skutečně potřebujeme," uvědomil si v pátek večer hlavní rozhodčí turnaje Simon Bowler, když většina hráčů od čtvrtka nestihla dokončit ani první devítku.

První dva dny foukal vítr silnější než 80 km/h a silný déšť téměř neumožňoval hrát podle pravidel, spíš ale nedovolil hrát vůbec. Znovu a znovu byli hráči voláni zpět do klubovny po odehrání několika jamek.

To se týkalo i Jana Cafourka, Daniela Suchana, Martina Příhody, Stanislava Matuše, Cyrily Suka a Michala Pospíšila.

"Pokud začneme třetí den aspoň v 7.30, máme šanci dohrát na turnaji jedno kolo. Stačí však hodinové zdržení a tento turnaj nebude dokončen," uvedl Bowler v sobotu nad ránem.

Nakonec opravdu nastalo jediné možné řešení a kalendář letošní Pro golf Tour je tak o jeden podnik kratší.

"Je nám to opravdu líto. Rád bych poděkoval všem účastníkům za jejich oddanost naší akci a celé Tour. Mám upřímný respekt k hráčům, kteří byli během tohoto obtížného týdne extrémně trpěliví a chápaví. Na konci března se do Maroka vrátíme na další tři turnaje a doufáme, že tu najdeme slunce a příjemné teploty," vzkázal v prohlášení šéf Pro Golf Tour Rainer Goldrian.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení