Zklamané Nelly chyběla rána. Jessica v TOP 10

Nelly Korda

Nelly Korda dosáhla v Singapuru na nejlepší umístění kariéry, přesto cítí zklamaní. Průběžné vedení kolo před koncem nedotáhla k vítězství. Na HSBC Women’s World Championship skončila po dramatickém boji do posledního puttu T2 o ránu za Michelle Wie.

Po třech kolech se na dalším podniku LPGA mluvilo hlavně o tom, jestli bude jméno Korda i po týdnu vyryto na pohár pro vítězku. Před týdnem to byla starší Jessica, která přebírala trofej v Thajsku, teď byla tak blízko mladší Nelly.

Nevyšlo to, ale devatenáctiletá Američanka s českými kořeny bojovala až do konce, i když neměla tak oslnivý den jako předchozí dvě kola. Přesto si mohla posledním puttem vynutit aspoň play off o vítězství, ale její 4,6 m dlouhý pokus o birdie v jamce neskončil.

"Rozhodně jsem bojovala až do konce, to mohu říct na 100 procent. Někdy to prostě nevyjde, ale jsem hrdá, že jsem bojovala až do poslední rány," konstatovala po dohrání čtvrtého kola Nelly, která je teď sice zklamaná, ale v nové sezóně už má na LPGA druhé TOP 10 ze čtyř startů.

"Nebudu lhát, že to nebolí, protože to určitě bolí. Beru si ale to pozitivní a dívám se dopředu," napsala Nelly na svůj Twitter.

Poslední putt tam naopak spadl Michelle Wie. A jaký! Američanka, která naposledy vyhrála v roce 2014 na US Open, šla v předposledním flightu před Nelly. Svou příhru do 18. greenu nechala krátkou. Zpoza něj pak putovala do birdie z 11 metrů… a proměnila.

Podívejte se jak.

Vrovnala si tak účty s turnajem, kde loni vedla po třech kolech o jednu ránu, aby nakonec o jednu ránu prohrála s Inbee Park. Teď se její role dokonale obrátila.

"Opravdu strašně moc jsem ti chtěla vyhrát. Speciálně po tom, co se tu stalo minulý rok. Měla jsem tu nedokončenou práci," řekla vítězka.

Nelly Korda zahrála v neděli jen -1 (71), což byl o šest ran horší výsledek, než který zahrála Wie. Ta útočila na vítězství z děleného pátého místa a zahrála 65, stejně jako dělená druhá Korejka Jenny Shin. I ta měla strašně blízko vítězství, nebo aspoň play off, ale na osmnáctce zahrála bogey.

Mezi kandidátkami na titul byla před finále i Jessica. Vítězka z minulého týdne, nezahrála špatně, ale finálových 70 ran nestačilo na víc než na dělené 10. místo. I tak je to ale její druhé TOP 10 ve druhém startu poté, co minulý týden po složité operaci čelisti se zpožděním vstoupila do sezóny.

Konečné výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení