Souboj generací na WGC. Sharma vede, Lefty útočí

Phil Mickelson

Na prvním místě WGC-Mexico Championship se i po třetím kole drží nejmladší účastník turnaje Shubhankar Sharma. Už jen dvě rány na něj ale ztrácí nejstarší ze startovního pole Phil Mickelson po skvělé sobotě za 65 ran.

Byl by to šok, pokud by jednadvacetiletý Ind dotáhl svůj první start na PGA Tour k vítězství. V sobotu zahrál další dobré kolo, tentokrát za 69 ran (-2) a s celkovým skóre -13 je stejně jako v polovině turnaje v čele o dvě rány.

Ty už na něj ztrácí také Phil Mickelson, v sedmačtyřiceti letech naopak nejstarší jméno z leaderboardu. Ten navazuje na skvělou formu z posledních tří turnajů (T5, T2, T6). V neděli si to oba rozdají v přímém souboji v závěrečném flightu.

Jaký je mezi nimi nejen věkový rozdíl, geniálně doložila příhoda, který se udála před třetím kolem na cvičném greenu. Sharma se se svým kedíkem přiblížil k Mickelsonovi, aby se mu představil.

"Myslel si, že jsme od médií, takže řekl: ´Teď ne, až po kole,´" smál se Sharma, když to pak vyprávěl skutečným novinářům. "Pak si to uvědomil a omluvil se. Zahrál několik puttů, přišel za mnou a popřál mi hodně štěstí," povídal Sharma, ještě loni v prosinci člen Asia Tour.

Mickelson pak zahrál 65 ran a čtvrtý turnaj po sobě se přihlásil do boje o vítězství, které získal naposledy na The Open v roce 2013. Nejlepší ránu zahrál na trojce, kde byl tak přesný, že míček škrtnul o vlajku a těsně nedal hole-in-one.

"Je to čtvrtý týden po sobě, co mám příležitost, ale ještě jsem nevedl, stále musím dohánět ztrátu. Pořád se musím zlepšovat a hrál lépe a lépe," konstatoval Mickelson, který je pro mexické fanoušky největší atrakcí. Ti na něj zpoza provazů na něj často volají "Felipe".

"Pro tuhle šanci (na vítězství) tady hrajeme. Tyhle nervy a tenhle pocit z toho dělají takovou zábavu," řekl Mickelson. Těžko si představit, jaké nervy vedle ostříleného veterána bude mít v neděli bažant Sharma.

Ale oba nejsou ve hře o titul zdaleka sami. Na děleném druhém místě je za Indem kromě Mickelsona také další major šampion Sergio Garcia a jeho španělský krajan Rafa Cabrera Bello. A také Angličan Tyller Hatton, který zahrál v sobotu 64.

O další ránu zpět je Dustin Johnson. Tři rány za vedením nemusí být pro světovou jedničku vůbec neřešitelná ztráta, pokud v neděli rozbalí svůj nejlepší golf. Jeho prvky předvedl v sobotu na osmnáctce, kde zaputtoval do jamky birdie putt z téměř sedmi metrů.

Nebo předtím na pětiparové šestce, kde si touto druhou ranou parádně přihrál na úspěšný putt do eaglu.

A fantasticky zahrál třetí kolo Justin Thomas. Jeho 62 ran, rekord hřiště, přiblížilo šampiona z minulého týdne na dostřel čtyř ran.

V sobotu zahrál osm birdie, jedno bogey a jeden eagle. Ten zahrál hned na čtyřparové jedničce a byl to již čtvrtý eagle na této jamce v turnaji.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Sestřih 3. kola.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení