Coetzee vyhrál v JAR už podruhé na svém hřišti

George Coetzee

Jihoafričan George Coetzee vyhrál podruhé v kariéře domácí turnaj Tshwane Open v Pretoria Country Clubu, kde je členem. Nezastavila ho ani bouře, která se přehnala nad hřištěm v době, kdy už se viděl s pohárem pro vítěze.

Coetzee vstupoval do finálového kola s náskokem dvou ran. O ty ale rychle přišel a po dvou rychlých bogey najednou dvě rány ztrácel na Mikka Korhonena. Ten měl před sebou vidinu svého prvního vítězství na European Tour.

To ale nezískal. Fin zahrál na druhé devítce dvě bogey, zatímco Coetzee se nadechl ke skvělé práci na greenech. Dvě birdie dal ještě na první devítce a další čtyři přidal na druhé, než se ozval klakson, kterým pořadatelé oznámili přerušení.

V tu dobu byl Jihoafričan s náskokem tří ran na šestnácté jamce a čekal, až Korhonen před ním doputtuje. To se ale stalo až po zhruba dvouhodinové pauze, během které Coetzee udržel pevné nervy.

Po návratu sice chyboval na sedmnáctce, ale vítězství si definitivně pojistil berdíkem na osmnáctce.

To již nikoliv před Korhonenem, ale před dotírajícím spoluhráčem z posledního flightu Samem Horsfieldem, který zahrál na posledních třech jamkách tři birdie a nakonec skončil samostatný druhý. Na Korhonena nakonec zbylo až samostatné třetí místo.

"Hodně se toho událo od té doby, co jsem naposledy držel tuto trofej," řekl Coetzee po svém čtvrtém vítězství na European Tour. Všechny jeho triumfy přišly na africké půdě. A po třech letech vyhrál opět v domácí Pretorii.

"Bylo to úžasné. Nemyslím si, že bych to dokázal, kdyby mě tu všichni celý týden nepodporovali. Na osmé jamce jsem proto začal dělat všechno. Greeny se mi slily do jednoho a bylo jedno, kde se na hřišti zrovna nacházím," komentoval vítěz své finálové kolo.

V JAR startoval i Petr Dědek jun. Jediný český zástupce však do víkendových kol nezasáhl, neboť neprošel cutem.

Konečné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení