Konec čekání! Phil Mickelson zvítězil v Mexiku

Phil Mickelson

Čtyři a půl roku si musel počkat na svůj další titul. Ale stálo to za to! Phil Mickelson si v neděli na WGC-Mexico Championship vynutil play-off s Justinem Thomasem, aby ho následně hned na první jamce porazil. Raduje se tak poprvé od svého triumfu na The Open 2013.

Ještě před pár týdny to vypadalo, že Mickelson poprvé po 24 letech opustí TOP 50 světového pořadí. Jenže nevýrazné výkony a výsledky posledních let jsou pryč, v roce 2018 se Lefty vrátil ke svému nejlepšímu golfu a po několika náznacích se konečně dočkal.

"Tohle vítězství pro mě hrozně moc znamená. Nelze to ani popsat slovy. V posledních čtyřech letech to byly těžké časy. Nedařilo se mi vrátit se sem, přičemž jsem věděl, že jsem na této úrovni konkurence schopný, ale prostě to nejde, Vedlo to k frustraci," přiznává Phil. "Konečně to prolomit a mít toto potvrzení pro mě hodně znamená," dodal.

Mickelson vstoupil do sezony nadějným děleným třetím místem na Safeway Open, poté ale opět upadl do průměru. Až v únoru začal z ničeho nic zářit a do Mexika dorazil se třemi umístěními v elitní šestce v řadě.

Na první letošní akci WGC nezačal špatně, ale něco tomu v úvodních dvou kolech (69, 68) chybělo. O víkendu ale dokázal přidat ještě něco navíc, a díky výsledkům 65 a 66 ran se posunul na skóre -16. Stejně jako Thomas, který na něj dosáhl hole outem do eaglu na poslední 72. jamce.

 

THAT is how you end the tournament! WOW, @justinthomas34! 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Nikdo další na stejný výsledek nedosáhl. Španěl Rafael Cabrera Bello s Angličanem Tyrrellem Hattonem skončili o ránu zpět na děleném třetím místě, senzační lídr po třetím kole Ind Shubhankar Sharma finálové kolo nezvládl (+3) a klesl na dělené deváté místo.

Vyvrcholení turnaje tak bylo čistě americké. Mickelson s Thomasem zamířili na třípar sedmnácté jamky, na které ale Thomas poslal svou ránu za green a nedokázal zachránit par.

Mickelson ho naopak zahrál s jistotou, když byl navíc milimetry od birdie, a přerušil svou sérii 96 turnajů bez vítězství.

"Jsem na něj neuvěřitelně pyšný. Tak strašně mi pomáhal od chvíle, kdy jsme se potkali, když mi bylo sedmnáct," netajil se Thomas tím, že má vlastně z vítězství Mickelson radost. Asi jako většina golfového světa. 

To nejlepší z finálového kola Phila Mickelsona

Sedmačtyřicetiletý Mickelson se díky vítězství posunul na třetí místo pořadí FedEx Cupu a ve světovém žebříčku si polepšil o šestnáct příček na 18. pozici. Dokazuje tak, že i v období nástupu mladých hvězd a hvězdiček může stále vítězit i ostřílený bard.

Lefty se stal navíc nejstarším šampionem turnaje ze série World Golf Championship v jeho historii, kterým byl doposud Vijay Singh. Ten vyhrál v roce 2008 Bridgestone Invitational, když mu bylo 45 let.

Mickelson v posledním měsíci dokazuje, že se s ním stále musí počítat. S ohledem na to, že za měsíc je zde Masters, turnaj turnajů, který populární Američan vyhrál už třikrát, je to ta nejlepší možná zpráva.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení