Steve Stricker se stal poprvé šampionem mezi šampiony

Steve Stricker

Americký golfový veterán Steve Stricker už začíná střídat turnaje PGA Tour s akcemi PGA Tour Champions. A díky tomu může opět zažívat pocity, jaké to je bojovat na turnajích o vítězství. O víkendu se přitom jednoho dočkal, po dlouhých šesti letech.

Strickerova hra je pořád na neuvěřitelně vysoké úrovni.

Vždyť letos skončil i ve svých 51 letech při svých obou startech na PGA Tour na pomezí třetí a čtvrté desítky. Na WM Phoenix Open to bylo konkrétně dělené 31. místo, v Pebble Beach dělená 26. pozice.

O tituly už ale na tom nejprestižnějším golfovém okruhu světa nebojuje. Věk se jednoduše zastavit nedá, o to více v našlapané konkurenci mladých a dravých golfistů, a tak naposledy na PGA Tour triumfoval Stricker začátkem roku 2012 na havajském turnaji šampionů.

Na veteránské sérii PGA Tour Champions je to ale něco jiného. Zde patří Steve mezi mladíky, když loni prožil svou nováčkovskou sezonu. Na šesti turnajích neskončil nikdy hůře než třináctý, když jednou obsadil druhé místo a hned třikrát skončil na bronzové příčce.

Letos je jeho bilance zatím ještě působivější.

Ze dvou startů vybojoval nejprve v polovině února na Chubb Classic dělené druhé místo a nyní se začátkem března dočkal konečně vytouženého vítězství na Cologuard Classic.

Slavit zde přitom mohl už loni, jenže to by nesměl na poslední jamce při svém debutu na PGA Tour Champions trefit vodu. Stejně přitom dopadl v sobotním druhém kole, kdy na osmnáctce zahrál double bogey. V neděli se ale zaváhání vyvaroval, zahrál par a se skóre -14 vyhrál o dvě rány.

Vítězný putt Steva Strickera

"Jsem rád, že jsem zde konečně byl schopný zahrát par a dojít si pro tu helmu," zářil Stricker po dohrání štěstím a upozorňoval na netradiční trofej, která čeká v arizonském Tucsonu na vítěze.

Dvanáctinásobný vítěz PGA Tour přiznal, že s tím musel v neděli trochu bojovat: "Podobné démony máte v hlavě a já se dnes velmi soustředil na to, co na 18 zahraji. Chtěl jsem mít dostatečný náskok na to, abych zde mohl hrát jinak. Je zde těžký drive jak pro mě, tak pro ostatní."

"Vždyť oba dva kluci z mého flightu zde dnes skončili ve vodě (a zahráli bogey, pozn. red.). Když ránu trochu zatáhnete, tak přejedete fairway. A když ji trochu vyhodíte, tak zase trefíte vodu. Ta jamka je výzva," dodal.

Stricker zatím potvrzuje předpovědi, že se po oslavě 50. narozenin loni v únoru ihned zařadí mezi hlavní hvězdy PGA Tour Champions. Ve všech svých 22 kolech, která zatím na okruhu odehrál, skončil pod parem hřiště. Za výkon v posledních třech si odnesl šek na 255 000 dolarů.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení