Sestry Kordovy baví golfový svět, a také bohatnou

celá fotogalerie (20) » Jessica a Nelly

Stačilo pár centimetrů a Jessica a Nelly Kordovy se mohly v neděli zapsat do historie jako teprve druhý sesterský pár, který vyhrál na LPGA ve dvou týdnech po sobě. A i když to nakonec v Singapuru nevyšlo, obě mají být na co pyšné. Budoucnost může být jejich.

Jessica zazářila v předminulém týdnu, kdy si při své letošní turnajové premiéře došla pro svůj pátý titul v profesionální kariéře. A to i přesto, že v zimě podstoupila dvě vážné operace obličeje kvůli předkusu, kvůli kterému trpěla migrénou a poruchami spánku.

"Mám v obličeji spoustu šroubků a pořád nic necítím. Na hřišti mě ale nic nebolí, a také bolest hlavy je pryč," pochvalovala si nedávno 25letá Jessica po vítězství v Thajsku.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Vůbec na ní nebylo znát, že po delší zimní pauze trénovala naplno pouze šest týdnů. Své více jak dvouleté čekání na turnajový titul ukončila jasným triumfem o čtyři rány. Opět se tak mohla smát.

I když se to po operaci, během které jí doktoři museli zlomit nos a na pěti místech čelist, vlastně učí znovu. Stejně jako poznávat sama sebe: "Dívám se na své fotky a nemám pocit, že bych to byla já. Nevím, kdo to je. A když se pak dívám na své staré fotky, tak na nich si také nejsem podobná."

Svým letošním příběhem je ale nejen pro spoustu golfistek obrovskou inspirací. Nejvíce pak pro svou mladší sestru Nelly, která od minulé sezony hraje také na nejprestižnějším okruhu LPGA.

"Bylo velmi inspirující sledovat, jak si v minulém týdnu došla pro titul po tak těžké pauze," přiznala o šest let mladší Nelly, která ve svých devatenácti na premiérové vítězství mezi profesionálkami stále čeká.

Nelly Korda (foto: GettyImages)

Až do minulého týdne bylo jejím nejlepším umístěním dělené páté místo, na které vloni dosáhla dvakrát. To už je ale minulost. I když to v Singapuru o ránu nevyšlo na vytoužený titul, druhá příčka je novým maximem.

"Měla jsem tam spoustu puttů, které lízly jamku. Bolí to, ale to je prostě golf," řekla Nelly poté, co ve finálovém kole zahrála jen jednu ránu pod par hřiště, což na vítězství nestačilo. Američanka Michelle Wie byla lepší.

Dcera legendárního českého tenisty Petra Kordy ale hlavu nevěší. "Přijde zase jiný turnaj. A já si prožiju další podobný pocit, jako je tento. Nesmím se přestat posouvat dál," řekla odhodlaně po dohrání. Na Twitteru ale přiznala obrovské zklamání: "Nebudu lhát, že to nebolí, protože to určitě bolí. Beru si ale to pozitivní a dívám se dopředu."

Jestli je však na golfu na té nejvyšší úrovni něco příjemné, tak že za druhá místa přicházejí náplasti v podobě tučných šeků. Je to i tento případ, když za druhé místo na HSBC Women's World Championship vyinkasovala Nelly 98 051 dolarů, v přepočtu tedy něco málo přes dva miliony korun.

Jessica Korda (foto: GettyImages)

Celkem už si mladší se sester Kordových vydělala za sezonu a čtyři turnaje na LPGA 609 498 dolarů (cca 12,5 milionu korun), ale proti starší Jessice je v tomto ohledu ještě "malé pívo".

Jessica totiž díky triumfu v Thajsku už pokořila v kariérních výdělcích na nejvyšším ženském zámořském okruhu metu 4 milionů dolarů. Konkrétně si přišla na 4 057 675 dolarů, v přepočtu tedy na více jak 83 milionů korun.

A to jsou obě dvě prakticky stále na začátku kariéry. Velká vítězství a s nimi spojené další tučné a tučnější šeky ještě čekají.

Fotky Jessicy a Nelly z turnaje v Singapuru zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení