I když je pokořil, přáli mu to. Lefty čekal tak dlouho

celá fotogalerie (10) » Phil Mickelson

Phil Mickelson se v neděli po čtyřech a půl letech a 96 turnajích opět pomazlil s pohárem pro vítěze turnaje PGA Tour. Nebyl snad nikdo, kdo by to Leftymu nepřál, včetně Justina Thomase, který byl v play off jeho poslední překážkou na cestě k vytouženému návratu do vítězného kolotoče.

Thomas, podle aktuální formy nejlepší golfista světa, se po prohrané rozehrávce ještě na greenu v mžiku proměnil z poraženého v prvního gratulanta. A dlouze k Mickelsonovi hovořil, zatímco mu třásl pravicí.

Bylo jasné, že ačkoliv právě nevyhrál svůj druhý turnaj v řadě a třetí v sezóně, a porážkou v play off přišel o spoustu peněz, radost z vítězství Mickelsona přehlušovala zklamání z jeho vlastní prohry. To je v profesionálním sportu raritní věc.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

"Jsem na něj neuvěřitelně pyšný. Tak strašně mi pomáhal od chvíle, kdy jsme se potkali, když mi bylo sedmnáct," vysvětlil Thomas, proč v něm po konci WGC-Mexico Championship převládla "radost z porážky".

"Ale samozřejmě rád bych ho v play off porazil," přiznal vzápětí Thomas, který si mohl vynutit pokračování rozehrávky, kdyby proměnil složitý putt do paru na první jamce. Naopak Mickelson byl blízko birdie. "Přál jsem si, aby mu tam spadlo, protože pak bych se sám za sebe cítil lépe."

Thomas nebyl zdaleka sám, kdo Mickelsonovi vítězství od srdce přál. S gratulacemi se přidali i další soupeři.

"Už dříve jsem řekl, že pokud nevyhraju já, přál bych si, aby to byl Phil," vystihl asi nejlépe smýšlení většiny hráčů Jon Rahm, Španěl, který patří v nastupující generaci mladých hráčů k těm nejtalentovanějším.

I pro Rahma bylo vítězství sedmačtyřicetiletého Mickelsona velmi emotivní. Jeho univerzitní kouč, a ještě do nedávna i agent, je Tim Mickelson, Philův bratr a současný caddie.

"Je to emocionální vítězství pro něj, stejně tak i pro mě. Není to jen jeden z největších hráčů, ale i jedna z největších osobností, kteří tuhle hru hráli," uvedl Rahm, který skončil v Mexiku na konci první dvacítky, a tak byl u vítězství Mickelsona osobně přítomen.

Rahm několik měsíců nazpět tvrdil, že další Leftyho triumf přijde. A nebyl sám. Prorokoval to i Brendan Steele, který skončil shodou okolností v Mexiku na stejném místě jako Rahm. Letošní šampion Safeway Open nabyl toho dojmu při společných tréninkových kolech v jižní Kalifornii.

"Absolutně jsem nepochyboval o tom, že se to stane," uvedl Steel. "Schopnosti tam pořád jsou a ta touha je u něj neuvěřitelná."

Při zpětném pohledu je spíš s podivem, že to Philu Mickelsonovi trvalo tak dlouho, než vyhrál svůj 43. turnaj PGA Tour v kariéře.

Fotky Phila Mickelsona během finálového kola zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení