Přežil smrtelnou nehodu. Nevím, jak se s tím mám vyrovnat, říká Bill Haas

Bill Haas

Americký golfista Bill Haas promluvil poprvé od tři týdny staré tragické nehody, při které zemřel jeho přítel Mark Gibello. Haas se v tomto týdnu pokusí vrátit do kolotoče turnajů a věří, že přítomnost Tigera Woodse a Roryho McIlroye trochu zmírní pozornost, kterou bude na Floridě poutat. Jednoduché to však mít rozhodně nebude.

Haas se v polovině února připravoval v Los Angeles na Genesis Open. Bylo třináctého. Sice ne pátek, ale úterý, přesto to byl nešťastný den. Na klikaté cestě nedaleko Riviera Country Clubu zavadilo ferrari, ve kterém jel Haas jako spolujezdec, o protijedoucí auto a narazilo do sloupu.

Výsledek byl tragický.

Haas sice vyvázl z nehody bez vážnějších zranění, jeho hostitel pro daný týden Mark Gibello však za volantem takové štěstí neměl. Po příjezdu záchranářů byl na místě prohlášen za mrtvého.

"Byl jsem v šoku, nemohl tomu uvěřit. Byla to tragická, traumatická událost. Stále nevím, jak se s tím mám vyrovnat," přiznal Haas pro zámořský Golf Channel ve svém prvním rozhovoru od nehody.

Z té vyvázl, co se týče fyzické bolesti, pouze s výraznou podlitinou na levé noze a nepříjemnou bolestí v pravém kotníku, která však už odezněla. Mnohem horší je to s psychickou bolestí.

Na tu se pokusí zapomenout golfem na turnaji Valspar Championship, i když je jasné, že jediné, co zahojí rány po ztrátě přítele, bude čas.

"Netrvalo mi dlouho, abych si uvědomil, jak ho jeho rodina milovala. Byl neuvěřitelně milý na mě i mou rodinu," popsal Haas 71letého Gibella, se kterým se seznámil skrze svého kouče švihu Billyho Harmona.

O víkendu před nehodou si Haas s Gibellem zahráli partičku golfu v Los Angeles Country Clubu, kde byl Gibello členem a mimo jiné pomáhal při pořádání loňského Walker Cupu.

Pětatřicetiletý Haas od nehody příliš netrénoval a do dějiště Valspar Championship v Palm Harbor dorazil až v pondělí. Po příjezdu na místo přiznal, že mu v těžkých chvílích velmi pomohla podpora nejbližších.

"Bylo neskutečné, kolik lásky a podpory se mi dostalo od mých přátel a také spoluhráčů. Na druhou stranu, můj přítel tu už nikdy nebude. ... Život prostě nejde vysvětlit, proč se něco děje a jak se to děje. Nemůžete brát zítřek jako samozřejmost. Musíte si užívat dnešek a být připraveni na zítra," filosofuje po události, která ovlivnila jeho život, Haas.

Sám věří, že je připraven znovu hrát golf. Mark Gibello by prý přesně to chtěl: "Mám pocit, že bych měl hrát. Nemohu říci, že golf nic neznamená. Je to má práce. Myslím, že Mark by to tak chtěl. Byl velký golfový fanoušek, golf miloval. Chtěl by, abych se zajímal o to, jak budu hrát."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení