Indická párty pokračuje. Sharma dostal pozvánku na Masters

Shubhankar Sharma

Shubhankar Sharma si jako čtvrtý Ind v historii zahraje slavné Masters, kam po svých výkonech z posledních měsíců dostal pozvánku od organizátorů. Za čtyři týdny ho tak čeká jeho první major v kariéře, která si to namířila strmě vzhůru.

Jednadvacetiletý Sharma bude teprve čtvrtým Indem v Historii, kterého v Augustě zapíší do startovní listiny. Před nim to dokázali pouze Jeev Milkha Singh, Arjun Atwal a Anirban Lahiri.

"Jsem hluboce poctěn, že jsem byl výborem Masters shledán hodným pozvánky. Je to sen, co se stává skutečností. Jsem za to vděčný," napsal indický profesionál s pokorou na svůj Twitter

Sharma bude startovat na prvním majoru sezóny na základě pozvánky, kterou organizátoři udělují jen výjimečně. Této pocty se mu dostalo díky vzestupu v posledních čtyřech měsících na European Tour.

Přitom neměl na European Tour kartu. Vyhrál na ní ale dva turnaje společné s Asia Tour, jíž je členem. V prosinci triumfoval na Joburg Open JAR a na začátku února vyhrál Maybank Championship v Malajsii.

Sharma se díky dvěma vítězstvím na European Tour posunul do první stovky světového žebříčku a zajistil si právo startu na turnaj WGC do Mexika. Poprvé se tak zúčastnil turnaje PGA Tour, kde si zahrál po boku svých ještě nedávných idolů.

Kromě toho, že se Sharma nestačil divit, kde se to najednou ocitl, pokračoval také ve skvělých výkonech. Do finálového kola šel dokonce z prvního místa. Poslední kolo mu sice nevyšlo, ale i tak skončil ve svém prvním startu mezi světovou elitou v TOP 10.

Co je však víc, upoutal na sebe pozornost a vysloužil si pozvánku na turnaj turnajů do Augusty.

"Golf je globální hra a my po celou dobu naší historie udělujeme pozvánky mezinárodním hráčům, kteří si to zaslouží," uvedl předseda Augusta National Fred Ridley. "Jak ukázaly výsledky, Shubhankar je pozoruhodný mladý hráč a my se těšíme, že ho tady v Augusta National v dubnu uvítáme," dodal.

Sharma byl v prosinci na 462. místě světového žebříčku. V jeho posledním vydání mu už ale patří 66. místo. Pokud by Ind stihl postoupit až do elitní padesátky v týdnu před Masters, pozvánku by nepotřeboval.

Takhle má ale jistotu, že si svůj první major v kariéře zahraje. Navíc už teď má jistou účast na třetím majoru sezóny v Carnoustie Golf Links. Na The Open se totiž kvalifikoval vítězstvím na Joburg Open. Průlomová sezóna tak může pokračovat.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení