Tiger Woods prožívá úspěšný návrat. Zbývá jen vyhrát turnaj

celá fotogalerie (15) » Tiger Woods

Tento týden se na Floridě opět roztočí šílenství, které nastane pokaždé, když se na turnaji ukáže Tiger Woods. Letos se tak stane už počtvrté a možná poprvé po jeho návratu k soutěžnímu golfu bude jeho start spojen i s očekáváním velkého výsledku.

Ať už ho Woods na Valspar Championship dosáhne či nikoliv, může zatím svůj návrat považovat za velmi úspěšný. Neměří ho totiž jen výsledky, ale především zdravím. To ho při jeho předchozích návratech vždycky zradilo, zatímco teď drží.

Tiger si opakovaně v rozhovorech i svých příspěvcích na blogu a sociálních sítích pochvaluje, že hraje bez bolesti. To je první a nejdůležitější stránka věci. Také nic nenaznačuje, že by se problémy měly vrátit.

"Po týdnu kvalitního odpočinku potvrzuji účast na Valspar Championship a Arnold Palmer Invitational v příštích dvou týdnech," napsal Woods minulý týden na Twitteru, čímž kromě fyzické a psychické pohody oznámil i svůj nejbližší program.

V součtu s předchozími starty to znamená zátěž čtyř turnajů v pěti týdnech. Až je Woods odehraje, definitivně se bude moci mluvit o tom, že první fázi návratu Woods po fyzické stránce zvládl.

I další aspekt jeho comebacku je veleúspěšný. Potvrdilo se, že je stále tím golfovým fenoménem, kterým vždycky byl. Teď není řeč o výkonech a výsledcích, které po čtyřech prodělaných operacích zad ani nemohou být zdaleka takové, jako byly v dlouhých letech jeho sportovní dominance.

Řeč je o magické auře přitažlivosti, která Woodse stále obklopuje. Sledují ho tisíce fanoušků na hřištích a miliony u obrazovek. Hotové šílenství.

Obrovskou radost z něj mají sponzoři a televizní společnosti, kterým závratně roste sledovanost přenosů, když je Woods na hřišti. Ne už tak někteří hráči, kteří si během let bez Woodse zvykli, že mají "klid na práci".

"Normálně mě po tom všem bolela hlava. Přísahám, že hrát před tím vším vás stojí půl rány na kolo za den oproti zbytku startovního pole. To dělá dvě rány na turnaj jen proto, co všechno se kolem vás děje," popsal Rory McIlroy, který s ním šel dva dny po hřišti na Genesis Open.

Komentoval skutečnost, že blázinec kolem Woodse není lehké na hřišti úplně odfiltrovat a soustředit se na svou hru: "Snad to všechno trochu utichne s ohledem na to, že bude více hrát a už nebude takovou novinkou, že je zpátky a hraje. Protože je to... Je to vyčerpávající."

To ovšem může být marné doufání.

S tím, jak Woodsovo zdraví drží, lepší se i jeho výsledky. Na Honda Classic už byl dvanáctý. Tiger se dostal do pozice, kdy může myslet na vítězství. A to bude samozřejmě fanoušky ještě více elektrizovat.

"Vypadá velmi dobře. Pokud vydrží zdravý celou sezónu, dostane se do situací, kdy bude hrát o vítězství. Letos může vyhrát jeden až dva majory," vyřkl předpověď jeho bývalý kouč Sean Foley.

"S tím, jak je chytrý, a teď nemyslím jen jeho intelekt, ale i z hlediska instinktů, vnímání hry a jejich detailních aspektů, je golf v jeho podání úplně jiný sport," dodal uznávaný odborník pro zámořský Golf Channel.

Teď už Woodsovi zbývá to jen potvrdit na hřišti. Další šanci bude mít od čtvrtka v Palm Harbor na Floridě na turnaji, kde ještě nikdy ve své kariéře nestartoval. V úvodních dvou kolech půjde v jednom flightu s Jordanem Spiethem a Henrikem Stensonem. Na turnaji startují také Rory McIlroy, Justin Rose nebo Sergio Garcia.

Fotky Tigera Woodse z Genesis Open zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení