Výlet za všechny prachy. Matuš v Maroku nehrál, ještě ho okradli

celá fotogalerie (15) » Stanislav Matuš

​Přípravu na svou první sezonu s plnou kartou na Challenge Tour si určitě představoval jinak. Nejprve se Stanislav Matuš musel koncem minulého roku vypořádat s nepříjemným zraněním zad, aby mu v posledních týdnech dělalo starosti špatné počasí. Kvůli němu přišel i o poslední možný přípravný turnaj před začátkem sezony.

Do Česka se vrátil v neděli večer. Po několika dnech, které strávil především v klubovně Palmeraie Country Clubu, kde se měl konat další turnaj Pro Golf Tour. Ano, měl. Brutální vítr s častým deštěm nakonec hráčům nedovolil v minulém týdnu odehrát jediné kolo.

Jako člen Czech Golf Teamu ještě před odletem do Maroka strávil šest dní v Turecku s novým hlavním trenérem ČGF Staffanem Johanssonem, ale ani tam české výpravě počasí nepřálo.

"Lepší kemp s federací jsem asi nezažil. Opravdu to mělo hlavu a patu, moc se mi to líbilo. Ale na Staffanovi bylo vidět, že je pravý Viking. Déšť nedéšť, museli jsme plnit, co nakázal. A i když byl on sám nemocný, tak s námi vždy strávil celý den na hřišti," vzpomíná Matuš na konec února.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (15)

Po povedeném kempu se těšil do Maroka na turnaj, na kterém chtěl vyzkoušet nové věci a zjistit, jak na tom jeho hra po zimní přestávce a tréninku je. Tušil, že podmínky nebudou úplně ideální, ale to, s čím se v Casablance setkal, ho i tak zaskočilo.

"To, co přišlo, nikdo nečekal. První den jsem stihl alespoň cvičnou devítku, ale pak začalo pršet a bylo po hře. Zima nebyla, ale ten vítr… Čekali jsme, že bude silný, ale tohle? Míčky vůbec nedržely na greenech, takže nás na hřiště pustit nemohli," nevyčítá nic organizátorům.

Matuš společně s dalšími hráči Pro Golf Tour tak mohl zavzpomínat na loňský turnaj v Haugschlagu, kde dva dny vytrvale sněžilo a hráči stihli odehrát jediné kolo, po kterém byly vyhlášeny výsledky. S něčím podobným se počítalo i nyní, ale nestihla se odehrát ani jedna osmnáctka.

Pro českého profíka alespoň hrálo to, že měl pro první kolo nastavený odpolední tee time, takže každý den nemusel jezdit na hřiště brzy ráno: "Dan Suchan, se kterým jsem bydlel, to tak měl a musel tam být každý den na 5:30. Byl z toho úplně zničený, ale to vlastně my všichni."

"Podobný turnaj zažijete jednou za pár let. Mě mrzí, že to měl být jediný turnaj před startem Challenge Tour, kde jsem chtěl zjisti, jak na tom jsem. Bylo to frustrující, ale nedá se nic dělat," nechce se příliš zaobírat nepřízní osudu, která ho tuto zimu provází.

Čím si pak hráči krátí volnou chvíli při čekání na start, který nepřichází? "Člověk si trochu protáhne spaní. (smích) Je to nuda, podobně jako na dovolené u moře, která vám proprší. Nemůžete nic, ani trénovat. Já si ale našel alespoň posilovnu, kam jsem chodil. Když na chvíli přestalo pršet, tak jsem se šel proběhnout. Ale bylo to opravdu dlouhé."

Pro Matuše se však nejednalo o jedinou nepříjemnost. Během pobytu navíc musel řešit krádež na hotelu, když se mu z batohu ztratilo 200 eur. Nakonec je ale dostal zpátky.

"Něco podobného se mi stalo čtyři roky zpátky. Na pokojích tam nemají sejfy a mě se nechce s sebou nosit velká hotovost, kterou s sebou vozíme třeba kvůli birdie kartám. Tak jsem si to peníze nechal schované v pasu v batohu, no a ručka šmátralka paní uklízečky je našla," popisuje své další trampoty.

Vše naštěstí dobře dopadlo: "Hned jsem to věděl, protože i kvůli tomu, že se mi to už stalo, si batoh zapínám určitém způsobem. Investigativní policisté pak zjistili, že v pokoji jsem byl pouze já a ona a po menším nátlaku se přiznala a peníze vrátila. Maroko je v tomto trochu divoké, ještě se to tam děje. Alespoň, že jsem tentokrát o nic nepřišel, ale ztratil jsem tím šest hodin."

Nyní už je Matuš zpět v Česku, když ve čtvrtek vyrazí na Golfistu roku, kde je hlavní favoritem na vítězství v mužské kategorii. Poté se už bude připravovat na první plánovaný turnaj letošní Challenge Tour v Keni, kam odletí v pátek 16. března. Jestli ho bude hrát, však ještě netuší.

"To se dozvím také ve čtvrtek. Pokud ne, tak jelikož už mám dlouho koupené letenky, tak tam poletím, protože pro velký zájem o turnaj vypsali organizátoři pondělní kvalifikaci," nevzdává se startu Matuš, který už teď tuší, že to na druhý turnaj v Číně také nejspíše nevyjde.

S jistotou se mu tak sezona rozjede až koncem dubna, kdy už jsou naplánované turnaje v rychlém sledu v Evropě. Začínat se bude v Turecku. "Už se nemůžu dočkat, ale snad si zahraji už v Keni," dodává Matuš, který věří, že nepříjemnosti posledních měsíců jeho sezonu neovlivní.

Fotky Stanislava Matuše z finále Pro Golf Tour zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení