Druhý turnaj Šideri Váňové, zkusí štěstí v JAR

Šideri Váňová

Zatímco Klára Spilková pokračuje ve své turnajové pauze, na Šideri Váňovou čeká v tomto týdnu druhý turnaj na Ladies European Tour v této sezoně. Po neúspěšné premiéře v Austrálii se pokusí si zlepšit náladu i sebevědomí na Investec South African Women’s Open.

Váňová se ke Spilkové jako stálé hráčce LET připojila ziskem plné karty v loňské Q-school. V nové sezoně ale nejprve vynechala úvodní tři turnaje, než v minulém týdnu prožila premiéru na Women's NSW Open. Po kolech za 80 a 73 ran však cutem neprošla.

"Jela jsem sem s tím, abych se rozehrála. Mohla jsem jen překvapit," řekla Váňová po turnaji pro web České golfové federace. "Vypadla jsem z tempa. Myslím, že se projevily dva a půl měsíce na indooru," dodala s tím, že potřebuje nabrat více soutěžních kol.

Minimálně další dvě si připíše v tomto týdnu v jihoafrickém Westlake Golf Clubu. Turnaj se tak po tříleté přestávce v rámci Ladies European Tour přesouvá do Kapského města, poslední šampionkou v rámci LET byla v roce 2014 domácí Lee-Anne Pace. Hrát se bude o zhruba 170 000 dolarů.

Váňová do turnaje vstoupí ve čtvrtek ve 12:50 místního času, když v úvodních dvou kolech budou jejími spoluhráčkami ve flightu Anna Becker-Frankel a Siviwe Duma.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení