Nový iPhone ho zradil, přesto Španěl prožil báječný den

Pablo Larrazabal

Takový šok dlouho nezažil. Španělský golfista Pablo Larrazábal málem nestihl start svého prvního kola na Hero Indian Open, když ho zradil jeho nový iPhone. Nakonec se ale na hřiště dostal včas a i přes velký stres prožil skvělý den, když je po prvním kole dělený druhý.

Larrazábal si nedávno pořídil nový iPhone, se kterým si ale podle všeho zatím úplně netyká. Ve čtvrtek ráno ho totiž v Novém Dillí nevzbudil budík, protože v noci prý na telefonu nečekaně naskočil španělský čas.

A to se ukázalo jako velký problém.

Ten se naštěstí pro zkušeného Španěla podařilo vyřešit a celou situaci zachránit lidem z European Tour. Přesně 38 minut před Larrazábalovým tee timem, který byl v 7:00, ho totiž probudila sekretářka evropské série Dorothée Demoulins a začal blázinec.

"Zavolala mi do pokoje a řekla mi, že za 38 minut hraji, tak ať vstávám a vyrazím na desáté odpaliště. Tak jsem vstal, dal si desetivteřinovou sprchu a spěchal do auta, které na mě čekalo. Na hřiště jsem dorazil 25 minut před tee timem," prozradil Larrazábal webu European Tour.

Srdce mu prý celou dobu bušilo, jak byl nervózní: "Myslím, že řidič auta zajel z hotelu na hřiště světový rekord, byli jsme tam za pár minut, přitom ta cesta může trvat deset až patnáct minut. Byla to divoká jízda."

Okamžitě vyrazil na driving, ale po pár odpalech přestal, protože v jeho těle bylo až příliš adrenalinu a nemělo to smysl. Stále byl z celé situace nervózní, a navíc byl také pořádně ospalý.

Je zvyklý na jiné probuzení.

"Normálně potřebuji ráno svůj čas. Vstávám tři hodiny před tím, než jdu hrát, dávám si snídani a pomalu se probouzím. Byl jsem navíc opravdu velmi ospalý," přiznal, že se dlouho nemohl uklidnit.

Hned na desítce na něho navíc čekal těžký odpal z týčka, který ale zvládl a hned na jedenáctce zahrál své první birdie dne. Na patnáctce ale přišlo po čtyřputtu double bogey a jen díky třem birdie v řadě byl po devítce na -2.

Druhou devítku pak sice orámoval dvěma bogey kvůli trojputtům na jedničce a devítce, mezi tím ale zvládl zahrát pět birdie v řadě na jamkách čtyři až osm, díky čemuž se vyšvihl se skóre 67 (-5) na dělené druhé místo.

"Myslím, že jsem vypil patnáct nebo dvacet lahví vody, jak jsem se pokoušel uklidnit. Když jsem se probudil, myslel jsem, že to nemám šanci stihnout. Provoz v Dillí je hustý, ale my na něj měli štěstí," dodal ke svému zážitku Larrazábal.

Jediný, kdo dokázal v prvním kole zahrát lépe než on, byl Argentinec Emiliano Grillo, který se dostal sedm ran pod par hřiště. V pátek se pokračuje druhým kolem a Larrazábal může být v klidu.

Tentokrát bude startovat až po obědě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení