Woods sledoval triumf Mickelsona: Bylo to skvělé!

Tiger Woods a Phil Mickelson

Je jedním z těch, kdo si v neděli užíval triumf Phila Mickelsona na WGC-Mexico Championship. Ani Tigera Woodse nenechalo chladným dlouho očekávané vítězství jeho kariérního rivala, který na další titul čekal čtyři a půl roku. A dodalo mu možná i další naději.

Už to není, co to bývalo. Rivalita Woodse s Mickelsonem má svá nejlepší léta za sebou. V minulém roce se dokonce oba dva velmi vřele objali během Presidents Cupu. Roky jednoduše otupily ostré hrany.

Druhou věcí je, že dvě největší tváře amerického golfu posledních dvaceti let už svému sportu jednoduše nedominují.

Na turnajích hrají o tituly jiní, i když to se možná nyní změní. Phil už se po dlouhé době dočkal a Tiger podle všeho není daleko.

"Myslím, že to bylo skvělé. Hraje teď velmi dobře. Už byl ve hře o titul několikrát, ale udělal pár chyb, nebo ostatní zahráli nějaká birdie navíc. Byly to titěrné rozdíly, a tak bylo skvělé sledovat, co se mu v neděli povedlo," přiznal Woods.

Ten v tomto týdnu zažije svou vlastní premiéru na turnaji Valspar Championship a po děleném 12. místě z jeho posledního vystoupení na Honda Classic se řadí mezi hlavní favority.

I on přitom čeká na další titul už skoro pět let.

Naposledy se z vítězství radoval začátkem srpna v roce 2013, když poosmé v kariéře vyhrál Bridgestone Invitational. Tehdy se pro něho jednalo o pátý titul v daném kalendářním roce, od té doby ale na další čeká.

"To, co Phil dokázal, ukazuje, že to stále může zvládnout i v pozdějších fázích našich kariér. Já jsem ale hlavně nadšený z toho, že mám šanci znovu hrát, hrát o tituly a vyhrávat turnaje," přiznává 42letý Woods, že ho vítězství o pět let staršího krajana trochu nakoplo.

Především je ale rád, že vůbec může hrát: "Byly zde chvíle, kdy to vypadalo, že se sem už nikdy nevrátím v roli profesionálního hráče. Teď tu ale jsem, znovu hraji a je to hrozná zábava."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení