Golfistům roku zazpíval i Gott, Konvičková dojala sál

celá fotogalerie (25) » Golfista roku 2017

Nejlepší české golfisty uplynulého roku ocenil během galavečera na pražském Chodově svým zpěvem sám Karel Gott. Vítězi ankety Golfista roku se stali Klára Spilková, Stanislav Matuš, Sára Kousková a Šimon Zach. Oceněni byli i Roman Šebrle a Jaromír Bosák.

Spilková, která se stejně jako v předešlých letech stala také absolutní vítězkou 4. ročníku ankety, s Matušem uspěli mezi profesionály, Kousková se Zachem kralovali v uplynulém roce českým amatérům.

Dlouhodobě nejlepší česká golfistka se v minulém roce dočkala premiérového triumfu mezi profesionálkami, když vyhrála v Maroku turnaj Ladies European Tour.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (25)

"Vítězství v Maroku byl můj splněný sen. Ještě teď se klepu při vzpomínce na tento okamžik. Za svou sezonu a úspěch v anketě jsem vděčná svému týmu, trenérovi, rodině," řekla na pódiu Spilková (23), která si letos poprvé zahraje US Open, předposlední z majorů, který si ještě nevyzkoušela.

Skvělý rok prožil také Matuš, který si díky skvělým výsledkům na Pro Golf Tour uhrál plnou kartu pro Challenge Tour na letošní rok.

"Všechno je o vůli, ta je na prvním místě. A já opravdu moc chtěl, což se mi za pomoci Prague Golf Teamu podařilo. Ten mě dotlačil tam, kde jsem," uvedl 29letý Matuš, který poodhalil i své golfové sny: "Dostat se jednou na PGA Tour, zahrát si Masters a další velké turnaje."

Cenu partnerů večera, která se uděluje za mimořádné výkony, přínos popularizaci golfu i jeho propagaci ve veřejnosti, získal Roman Šebrle.

"Ambice mám stále ty nejvyšší, jen se to neslučuje s časem, kterého mám akutní nedostatek. Ale v roce 2018 bych chtěl hrát tak, jak jsem odehrál poslední turnaj loni," připomněl Šebrle čtvrté místo ze Zbraslavi. Cenu sportovních novinářů si odnesl Jaromír Bosák, jehož jméno a nezaměnitelný komentátorský styl jsou již téměř čtvrtstoletí spjaté s ČT. 

Markéta Konvičková (foto: Ladislav Adámek)

O kulturní složku večera se postarali se svým klarinetem Felix Slováček a Markéta Konvičková. Když zazpívala hit Věry Špinarové "Jednou se vrátíš", celý sál zavzpomínal na začátkem března zesnulého Jiřího Zavázala seniora. Společně s promítanými fotkami se jednalo o velmi silný moment.

Ten přišel i v samém závěru večera.

Jako velké překvapení totiž vystoupil se svými třemi hity Karel Gott. "Nejsem až tak dobrý v dlouhé hře, pro mě je spíše ta krátká. Nehoním se za albatrossy a eagly, stačí birdie," pobavil mistr přítomné.

Fotky z večera Golfista roku zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení