Tripláč a konec nadějím. Váňova opět neprošla cutem

Šideri Váňová

Šideri Váňová ani na druhý pokus neprošla cutem na Ladies European Tour, kde hraje první sezónu s plnou kartou. Postup do finálového kola ji unikl jen těsně o dvě rány především vinou jedné nepovedené jamky. Na Investec South African Women´s Open dohrála dělená 67.

Po třech vynechaných turnajích na začátku sezóny Váňová v minulém týdnu prožila premiéru na na Women's NSW Open. Po kolech za 80 a 73 ran však cutem neprošla. A nepovedlo se to ani na druhý pokus v JAR.

Tentokrát již druhá Češka předvedla dvě vyrovnaná kola, obě za 76 ran. V prvním složila výsledek ze tří berdíků, ale také sedmi bogey, z nichž pět přišlo na první devítce.

V pátek už Váňová svou hru zpřesnila. Začala na druhé devítce Westlake Golf Clubu. První a devátou jamku přičetla jednu ránu za bogey, cut však pořád nebyl daleko, zvlášť po prvním birdie dne na jedničce. Bez šancí nebyla ani po dalším bogey na trojce.

Bohužel na čtyřparové pětce přišlo jediné, ale rozhodující zaváhání turnaje. Váňová z ní odcházela zklamaná z triple bogey a věděla, že směrem k cutu je zřejmě dobojováno.

Na závěrečných čtyřech jamkách potřebovala zahrát tři birdie. Povedlo se jenom jedno na poslední deváté jamce. S celkovým skóre +8 ji chyběly k finálovému kolu jen dvě rány. Na vedoucí Němku Karolin Lampert scházelo Váňové po 36 jamkách 13 ran.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení