Indický zázrak nezpomaluje, doma zahrál rekord hřiště

Shubhankar Sharma

Jízda indického mladíka Shubhankara Sharmy se nezastavuje ani na domácím Hero Indian Open. Na hřišti DLF Golf and Country Clubu, který reprezentuje, zahrál ve druhém kole rekord 64 ran, kterým se po nepovedeném úvodu katapultoval na druhé místo za Emiliana Grilla.

Sharma se v pondělí vrátil domů po své úspěšné premiéře na PGA Tour. Na WGC v Mexiku po třech kolech vedl. Poslední kolo se mu sice nevyvedlo, ale i tak skončila jeho premiéra mezi elitou v TOP 10.

A co víc, vysloužil si pozornost organizátorů prvního majoru v sezóně a dostal od nich velmi výjimečně udělovanou pozvánku na Masters do Augusty. Pak se sice Sharmovi v Novém Dillí nepovedlo první kolo za 73, v pátek se ale dokázal zkoncentrovat a zlepšit se hned o devět ran.

Celkově tak ztrácí čtyři rány na Argentince Grilla, který zahrál úvodní dvě kola za 65 a 68. "Dnešní kolo patří k mým největším úspěchům, obzvlášť na tomto hřišti. Není to snadná osmnáctka a je velmi těžké tu stlačit výsledek takhle nízko," uvedl Sharma.

"Jsem velmi spokojený s tím, jak jsem dnes hrál. Je to určitě jedno z mých pěti nejlepších kol v kariéře. Kdybyste mi řekli, že budu před víkendem -7, když jsem byl ve čtvrtek po první devítce +5, jenom bych se zasmál," poznamenal jednadvacetiletý supertalent.

Po jeho boku se ve druhé kole blýskl dobrým číslem i populární Angličan Andrew "Beef" Johnston. Zahrál 66 ran, čímž si o šest ran polepšil oproti prvnímu kolu. Vyneslo ho to na dělené třetí místo.

To sdílí se Španělem Pablem Larrazábalem, který zahrál v pátek o čtyři rány hůře než první kolo, před kterým zaspal.

Už třetí turnaj na European Tour v řade se trápí loňský vítěz z Kuňky Julian Suri. Ten se vítězstvím na D+D REAL Czech Challenge odrazil až k výhře na European Tour a letošním pozvánkám na PGA Tour, ale nedokáže navázat na loňské výkony. V Indii zahrál druhé kolo za 82 a je na děleném 125. místě.

Druhé kolo zůstalo kvůli špatné viditelnosti nedohráno. Sobotní ranní dohrávka však neovlivní pořadí na špici leaderboardu.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení