Kvůli smrti přítele mění plány, roli ale hrají i peníze

Paul Casey

Paul Casey se rozhodl přeplánovat svůj turnajový program před prvním majorem roku v Augustě. Učinil tak kvůli úmrtí svého blízkého přítele, kterému poletí na pohřeb. Jak ale Angličan přiznal, roli v plánování jeho kalendáře před Masters hrály i peníze.

Casey počítal s tím, že jeho posledním turnajem před Masters bude Arnold Palmer Invitational, který se hraje příští týden. To by znamenalo, že vynechá následující WGC jamkovku v texaském Austinu, kde má právo startu na základě umístění ve světovém žebříčku.

Po smrti přítele po jeho dlouhém boji s rakovinou se ale z turnaje Arnolda Palmera v Bay Hill odhlásil. Namísto toho se v pondělí vrátí do Anglie na pohřeb. Aby však nepřišel o možnost výdělku, vrátí se následně do USA na další turnaj, kde nechtěl původně hrát.

"Znamená to pro mě pouhý jeden týden odpočinku před Masters," řekl Casey na probíhajícím Valspar Championship na Floridě. "Přinese mi to také mnohem více cestování, ale tak to je. Takový už je život," uvedl Casey, aktuální světová sedmnáctka.

Původní jeho plán byl hrát na PGA Tour "bloky turnajů" s ohledem na svého kedíka Johna McLarena, který musí do zámoří cestovat rovněž z Anglie. Casey ale překvapil také jiným zdůvodněním, proč v posledních letech zařazoval do svého kalendáře i Arnold Palmer Invitational.

"Abych byl upřímný, je to tím, že zvedli rozpočet. To přivolalo pozornost hráčů. Velmi zřídka mluvíme o penězích, ale není moc rozdíl za šek za vítězství v Bay Hill a za šek za vítězství v Austinu," uvedl Casey upřímně.

A opravdu, loni vyhrál Marc Leishman v Bay Hill 1,566 milionu dolarů, zatímco Dustin Johnson si na jamkovce v Austinu připsal 1,66 milionu.

Casey tak nemusí absence na Arnold Palmer Invitational litovat. Tučný šek si může odvézt i následující týden z Texasu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení