Indie viděla kolaps lídra i posun domácí hvězdy do čela

Shubhankar Sharma

Dvě kola to v Novém Dillí vypadalo, že si Argentinec Emiliano Grillo jde neohroženě za svým premiérovým titulem na European Tour v kariéře. Jenže v sobotu prožil černočerný den a místo v čele leaderboardu nabídl ostatním. Využili toho Shubhankar Sharma a Matt Wallace.

Grillo vedl v polovině turnaje o čtyři rány, když v úvodních dvou kolech zahrál jen dvě bogey a naopak celkem třináct berdíků. Jenže na golfu je každý den jiný, o čemž se tentokrát v Indii přesvědčil 25letý Argentinec.

Ten vstoupil do třetí rundy Hero Indian Open třemi bogey na úvodních čtyřech jamkách, to nejhorší si ale schoval na druhou devítku. Na jamkách 13, 14 a 15 si pohoršil o pět ran, když zahrál dva dabláče a jedno bogey.

Pohoršení o šest ran ho sesadilo s celkovým skóre -5 z vedoucí pozice na dělenou čtvrtou příčku, o dvě rány za vedoucí dvojici. 

Před finálovým kolem je největším favoritem domácí Sharma. Senzace této sezony European Tour má na svém kontě už dva tituly a v minulém týdnu skončil v TOP 10 na WGC-Mexico Championship, když po 3. kole vedl.

Na svém domácím hřišti se sice rozjížděl pomaleji. V prvním kole byl po úvodní devítce pět ran nad parem, a nakonec zahrál alespoň za 73 ran. V pátek už ale nastřílel rekord hřiště (64) a sobotní par stačil na posun na dělené první místo. Wallace zahrál ve třetím kole za mínus dva.

"Chci si to hlavně užívat. Je to druhý týden v řadě, kdy jsem ve finálovém flightu. Chci něco využít ze zkušeností z minulého týdne. Vím, že to bude bitva, ale jsem na ni připraven," vzkazuje Sharma (na snímku).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení