McIlroy se trápí, posledních šest kol zahrál za +14

Rory McIlroy

Chtěl se co nejlépe připravit na Masters, kde by konečně rád uzavřel kariérní Grand Slam. Jenže Rory McIlroy se zatím letos v zámoří nemůže chytnout. Posledních šest kol dokonce zahrál pokaždé nad par hřiště, což je jeho druhá nejhorší série na PGA Tour v kariéře.

Horší období prožíval 28letý Severní Ir jedinkrát, před osmi lety v dubnu 2010, kdy si připsal osm kol v řadě v plusových číslech. To byl ale ještě stále na začátku své kariéry, navíc po ukončení černé série se ihned radoval ze svého první zámořského titulu v Quail Hollow.

Do roku 2018 přitom na European Tour nevstoupil špatně. V lednu si připsal dvě umístění na bedně na Blízkém východě, když nejprve skončil dělený třetí v Abú Zabí a poté na samostatném druhém místě v Dubaji. Jenže po přemístění za moře se něco zvrtlo.

McIlroy nejprve neprošel cutem na Pro-Amu v Pebble Beach, poté sice skončil dělený dvacátý na Genesis Open, ale na Honda Classic už to opět nebylo ono, a i když dal cut, ani v jenom kole nepokořil par a skončil na děleném 59. místě se skóre +9.

A nic se nezměnilo ani v tomto týdnu na hřišti Copperhead.

"Je to těžké, protože když hraji v týdnech volna nebo v tréninku, tak se cítím dobře. Když ale vyrazím na hřiště v turnaji, tak to teď není ono," postěžoval si Rory po vypadnutí na Valspar Championship.

 

“Underrated bunker player.” @rorymcilroy

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

V Innisbrooku zahrál úvodní dvě kola za 74, respektive 73 ran. V regulaci trefil jen polovinu greenů a 14 z 26 fairwayí. A jisto jistě si nepolepší z aktuálního až 175. místa v pořadí FedEx Cupu.

S ohledem na McIlroye prostě bída.

"Už jsem v tomto roce ukázal, že umím hrát dobře. Teď potřebuji vidět alespoň pár dobrých výsledků, což si myslím, že by mě postrčilo vzhůru," věří rodák ze severoirského Holywoodu.

Vzhledem k tomu, že Masters je tu už za měsíc, není na co čekat.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení