Wallace slaví druhý titul, v play-off udolal krajana Beefa

Matt Wallace

Anglie našla golfu další hvězdu. Ještě před dvěma roky hrál Matt Wallace na Alps Tour, v neděli se ale stal už dvojnásobným vítězem na European Tour. V dramatickém play-off Hero Indian Open přehrál hned na první jamce známějšího krajana Andrewa "Beef" Johnstona.

Také Johnston si mohl připsat druhý titul na evropské sérii v kariéře, když ve finálovém kole v DLF Golf and Country Clubu zahrál ze všech nejlépe (66, -6) a posunul se na skóre -11. Jenže na to dosáhl také Wallace, který dělil vedení už po třetím kole, a muselo se do rozehrávky.

V té vyrazili oba hráči znovu na pětiparovou osmnáctku a každý z nich zvolil jinou strategii. Zatímco Johnston zvolil konzervativnější lay up, Wallace se rozhodl jít na green už druhou ranou a svůj drive napálil.

Jeho risk tentokrát přinesl zisk.

Johnstonův putt do birdie totiž jen těsně minul jamku, a tak měl Wallace, který druhou ranou skutečně skončil na greenu, dva putty na vítězství. Zvládl je bravurně, do birdie jen doklepával a mohl začít slavit.

"Hrál jsem skvěle. Od té chvíle, kdy jsem byl na začátku týdne po osmi jamkách tři rány nad par, jsem začal hrát nejlepší golf svého života," přiznal Wallace, který během celého turnaje zahrál dva eagly.

V nedělním finále sice žádný další nepřidal, ale pět berdíků ve spojení s jedním bogey stačilo. Šesté birdie dne v play-off už znamenalo vítězství.

Vítězný putt Matta Wallace

"Beef dnes prožil skvělé kolo, protože i já jsem hrál fantasticky a myslel jsem si, že mám pár ran náskok. Trefil jsem několik opravdu dobrých ran a pak to play-off: Narval jsem to a šlo to daleko, a ta čtyřka železo pak letěla ještě dál, než jsem čekal. Hraji golf proto, abych trefoval takovéto rány," usmíval se 27letý Wallace.

Ten hrál ještě v roce 2016 na Alps Tour, ze které však postoupil díky šesti vítězstvím, z toho pěti v řadě, na Challenge Tour. Dostal se díky tomu i k několika startům na European Tour a hned při čtvrtém slavil vítězství na Open de Portugal. Nyní se jednalo o jeho 32. start na evropské sérii.

Finálové kolo nevyšlo nové domácí hvězdě Shubhankaru Sharmovi. Ten si mohl připsal už třetí triumf v aktuální sezoně, jako lídr pořadí Race to Dubai ale tentokrát zklamal, pohoršil si o tři rány a skončil dělený sedmý.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení