Woods se 80. titulu o ránu nedočkal, triumfoval Casey

Paul Casey

Ještě do předposlední rány mohl Tiger Woods doufat, že na Valspar Championship získá svůj jubilejní 80. titul na PGA Tour v kariéře. Jenže jeho putt do birdie na poslední jamce do jamky nespadl a z vítězství o ránu se mohl radovat Paul Casey. Woods skončil dělený druhý.

Přesto je to pro Woodse do jisté míry senzační výsledek. V minulosti by byl z druhého místa zklamaný, ale nyní po čtvrté operaci zad prokazuje, že se skutečně vrací do své nejlepší formy.

K vytouženému vítězství už chybí pouze drobnosti.

"Wau, byl to neskutečný týden... Lidé, atmosféra, adrenalin, druhá devítka v neděli, tohle mi vážně chybělo. Zlepšují se. Díky všem za podporu!" vzkázal Woods pár hodin po dohrání na sociálních sítích.

Na hřišti Copperhead resortu Innisbrook, kde nehrál 20 let, byl od prvního kola v TOP 10 a od druhého držel dělené druhé místo. V neděli měl šanci, ale bohužel dostatečně neskóroval. Dva berdíky s jedním bogey nestačily.

Jiskřičku naděje vykřesal na greenu 17. jamky, kde proměnil 13,5 metrů dlouhý putt do birdie, díky kterému se Caseymu, který už měl dohráno, přiblížil na jedinou ránu. Na poslední jamce si však play-off nevynutil.

 

Did you expect anything less?!

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Zaslouženou slávu si tak nakonec v neděli mohl na Floridě užívat Paul Casey. Ten ve finálovém kole zahrál díky sedmi birdie šest ran pod par hřiště a polepšil si o deset příček na vítězné skóre -10.  

"Nejedná se nejspíše o mé nejdůležitější vítězství v kariéře, ale určitě o to, které mi přineslo největší satisfakci," přiznal 40letý Angličan, který si připsal po devíti letech druhý titul na PGA Tour v kariéře.

Jak k němu došel? "Kvalitní hrou. Vím, že jsem včera udělal nějaké chyby, dvakrát jsem trefil vodu, ale jinak mohu říci, že to byl z pohledu course managementu jeden z nejčistších týdnů, jaký jsem kdy měl."

To nejlepší z kola Paula Caseyho

Casey také moc dobře věděl, že většina golfového světa si jeho vítězství nepřála. Nešlo o něho, ale o Woodse, který mohl ve svých 42 letech ukončit čtyři a půl roku dlouhé čekání na turnajový triumf. Zvládl by to jen týden poté, co se něco podobného povedlo o pět let staršímu Philu Mickelsonovi.

"Jsem si jistý tím, že je zklamaný, že nevyhrál. Abych řekl pravdu, tak ještě než jsme dnes začali hrát, tak jsem si myslel, že vyhraje," prozradil Casey, že by si před finálovým kolem vsadil na Tigera.

Nakonec to ale byl on, kdo porazil všechny ostatní: "Už jsem to řekl několikrát. Kdybych to nevyhrál já, tak bych si přál, aby to byl Tiger. Jsem ale samozřejmě rád, že to dopadlo takto."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení