Spokojeného Woodse brzdila železa. Věří, že se zlepšuje

Tiger Woods

Nejlepší turnaj za poslední více jak čtyři roky odehrál v uplynulém týdnu Tiger Woods. Na Valspar Championship útočil na svůj 80. titul na PGA Tour v kariéře, když v něj mohl věřit ještě na poslední jamce. I když to ale nakonec nevyšlo, je Tiger očividně spokojený. Aby také ne.

Jeho poslední návrat ke golfu po čtvrté operaci zad se totiž vyvíjí konečně tak, jak si představuje nejen on, ale také většina fanoušků a vlastně i někteří jeho soupeři. Poslední týdny totiž ukazují, že golf s Woodsem je stále někde jinde než bez něho.

Zájem fanoušků jak přímo na hřišti Copperhead, tak u televizních obrazovek byl enormní. Tiger od druhého kola navíc dělil druhé místo, ze kterého už se ale o víkendu (bohužel) nepohnul.

Se skóre -9 skončil o ránu za Paulem Caseyem

"Myslím, že jsem na tom lépe než před pár týdny na Hondě, musím se ale ještě trochu zlepšit a vše vybrousit," řekl po turnaji na Floridě Woods, který si připsal nejlepší umístění od Northern Trust Open 2013.

Právě hru v klíčových okamžicích musí podle vlastních slov ještě vypilovat: "Dnes to nebylo takové, jaké bych si představoval. Měl jsem ale dobrou šanci vyhrát turnaj, pár puttů mohlo napsat jiný příběh."

Do finálového kola sice vstoupil berdíkem hned na první jamce, díky kterému se posunul do děleného vedení, ale poté přestal skórovat. Navíc zahrál bogey na čtyřce, po kterém přišlo dvanáct parů v řadě.

To nejlepší z finálového kola Tigera Woodse

Až úspěšným puttem do birdie ze 13,5 metrů na sedmnáctce se znovu dostal na dostřel jediné rány, kterou už ale na poslední jamce neupsal: "Dnes jsem skutečně měl šanci. Bohužel to s železy nebylo takové, jaké bych potřeboval, a musel jsem kvůli tomu hrát trochu konzervativněji."

Výsledkem bylo, že do birdie puttoval v neděli ze vzdálenosti do tří metrů jen ve třech případech. Dvakrát z toho na pětiparech, kde skončil na greenu druhou ranou. Celkem potřeboval na kolo 32 puttů, v týdnu poprvé přes třicet. Na pětiparu čtrnácté jamky pak zaznamenal trojputt do paru.

"Snažil jsem se to ubojovat a dostat se do této pozice," nezastíral Woods, že to v jeho podání nebylo v neděli ideální. Přesto to málem stačilo na vítězství, které se nyní jeví pouze jako otázka času.

Možná to cítí i Tiger, který svou pozitivní náladu později prezentoval i na sociálních sítích: "Wau, byl to neskutečný týden... Lidé, atmosféra, adrenalin, druhá devítka v neděli, tohle mi vážně chybělo. Zlepšuji se. Díky všem za podporu!"

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení