PGA Tour míří do rozšířené reality, zatím jen s Apple

PGA TOUR AR

Od tohoto týdne bude sledování PGA Tour zase o něco zajímavější. Zámořská série totiž vydala speciální aplikaci s rozšířenou realitou, díky které budou mít fanoušci naprosto detailní přehled o tom, co se na hřišti děje. Zatím však pouze ti s mobilním zařízeními od Apple.

Právě pouze na těch, které využívají operační systém iOS 11, poběží aplikace s názvem PGA TOUR AR. V té budou moci uživatelé sledovat všechny rány, které odehrají všichni hráči během všech kol. V Bay Hill ale pouze na jedné jamce, pětiparové šestce.

Ta se svými 555 yardy a blízkostí vody nabízí spoustu možností strategie hry. Díky rozšířené realitě budou fanoušci vědět, kdo jakou v jaké fázi turnaje zvolil. Graficky ve 3D budou zaznamenány všechny odehrané rány.

Co že to přitom je ta rozšířená realita? "Rozšířená realita (zkratkou AR) (angl. augmented reality) je označení používané pro reálný obraz světa doplněný počítačem vytvořenými objekty. Jinak řečeno jde o zobrazení reality (např. budovy nasnímané fotoaparátem v mobilním telefonu) a následné přidání digitálních prvků (třeba informací o daném objektu)," píše se na české Wikipedii.

Na displeji tak bude vidět kompletní jamka, do které budou zakresleny pomocí Shotlinku jednotlivé rány. A to nejen ty z odpaliště, ale i všechny další, než skončí míček v jamce.

Jelikož se jedná o velmi náročnou technologii, bude v tomto týdnu využita pouze na jedné jamce. Vedle toho budou zpětně nahrána data z letošního turnaje v Pebble Beach, konkrétně z ikonického tříparu sedmé jamky.

V této sezoně pak ještě bude aplikace fungovat na The Players na jamkách 16 až 18 a pak také na osmnáctce během Tour Championship. Cílem pro budoucnost má být přenášet z každého turnaje minimálně jednu jamku.

"Tato novinka je unikátní v tom, že i stálé fanoušky vtáhne ještě více do hry, kteří tak díky 3D technologii a použitým datům mnohem lépe pochopí jednotlivé hry na jamkách. Zároveň nám ale pomůže zaujmout nové diváky, kteří nemusí být přímo golfovými fanoušky, ale zajímají se o technologie a tím objeví náš produkt. Je to o zvyšování publika," prozradil Rick Anderson, šéf tiskového střediska okruhu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení