Tigermánie je zpět. Na Masters může vypuknout šílenství

Tiger Woods

Nedělní boj Tigera Woodse o vítězství na Valspar Championship měl nejen ve světě golfu obrovský ohlas. Přenosy trhaly rekordy sledovanosti a Woods vyvolával nadšení na sociálních sítích. A velmi povzbudivý byl i jeho pondělní pohled do světového žebříčku.

Ve Woodsově případě žebříček dobře dokumentuje, jak se Tiger po svém návratu prokousává zpět na vrchol. Rok 2018 odstartoval na 656. místě. Minulý týden přijel do Palm Harbour již na 388. místě.

Na následující Arnold Palmer Invitational pojede jako světový hráč č. 149. Je to jeho nejvyšší postavení od května 2015.

Boj o Woodsovo první vítězství po pěti letech trhal rekordy sledovanosti. Stanice NBC ohlásila, že neděle na Valspar Championship měla nejvyšší rating mimo majory od Players 2013, které Tiger vyhrál.

Další skvělá čísla přišla z digitálního světa. Streamovací platformy NBC Sports a Golf Channelu zaznamenaly dohromady 27,2 milionu odvysílaných minut, což dělá stream z Valspar Championship vůbec nejsledovanějším z PGA Tour a čtvrtý nejsledovanější stream pro golf na NBC Sports po The Open 2016 a 2017 a po Ryder Cupu 2016.

V momentě, kdy Tiger proměnil na 17. jamce finálového kola putt do birdie z 13,5 metrů, a chybělo mu jedno birdie, aby si vynutil play off, zesílila také Tigermánie na Twitteru.

"Internet to nepřežije, jestli dá Tiger Birdie i na osmnáctce," napsala na svůj účet hráčka LPGA Marina Alex.

Její kolegyně Michelle Wie zase zveřejnila obrázek, ze kterého bylo zřejmé, že svůj mobil se streamem z turnaje nedá z ruky. "Právě teď nemůžu, jsem napjatá," napsala popisek.

"Děláš si srandu, Tigere Woodsi," digitálně zvolal vítěz MLB a elitní baseballový nadhazovač Justin Verlander.

"Z takové dálky! To byl putt. Skvělé vidět ho takto bojovat, jako v neděli," napsal na Twitter legendární basketbalista Scottie Pippen.

Pragmaticky k tomu přistoupil hráč European Tour a nedávný vítěz z Kataru Eddie Pepperell. "Když je Tiger zpět, znamená to mnohem více sponzorských peněz bez ohledu na potřebu úspor, které svět nevyhnutelně čelí. Tenhle obchod vypadá sladce."

Zbývá si už jen představit, jaké šílenství nastane, pokud bude hrát Woods o vítězství v neděli za pár týdnů na Masters.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení