Kedík bojoval o život. Lidé mu teď posílají peníze

Corey Gilmer

Nešťastný příběh Cory Gilmera jste si u nás už možná přečetli. I pokračování o tom, že tento kedík z PGA Tour již zřejmě unikl smrti po úderu do hlavy, který si způsobil v polovině ledna. Díky svému zaměstnavateli teď bude mít on i jeho rodina finance na další léčbu.

Blayne Barber, který od oné události musí Gilmerovy služby oželet, pro něj zorganizoval sbírku na crowfundigovém serveru Go Fund Me.

Barber na něm vytvořil účet 22. ledna a za cíl si dal vybral 50 000 dolarů. Kampaň stále běží a už nyní se jejím prostřednictvím podařilo pro Gilmera a jeho rodinu vybrat téměř 70 000 dolarů (cca 1,5 mil. korun)

"Mnoho lidí se nás ptalo, jak mohou Corymu a jeho rodině v této době pomáhat. A teď to máme! V tuto chvíli si nejsme jistí, kolik bude jeho léčení a pobyt pro rodinu na Havaji stát. Je to velmi nákladné. Tento fond pomůže pokrýt oboje. Děkujeme," napsal Barber.

Gilmer mu radil a nosil hole tři roky, než musel v lednu na Havaji po polovině Sony Open z ničeho nic začít bojovat o život. Po kolapsu a pádu na zem, při kterém se udeřil do hlavy, byl převezen z restaurace do nemocnice na jednotku intenzivní péče.

Kvůli vážnému otoku na mozku byl uveden na čtyři týdny do plánovaného umělého spánku, ze kterého už se ale podle všeho probudil a nyní už komunikuje se svým okolím.

Kdy, a zdali vůbec, se vrátí ke svému řemeslu a do normálního života vůbec, však v tuto chvíli není vůbec jasné. Nyní má alespoň naději, že bude mít z čeho zaplatit všechnu potřebnou lékařskou péči.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení