Vlčková se opět zlepšila, Kordě naopak par nestačil

Karolína Vlčková

Povedený turnaj na úvod své štace na Symetra Tour za sebou má Karolína Vlčková. Ta se na Florida’s Natural Charity Classic každým kolem zlepšovala a nakonec si se skóre +4 došla pro dělené 37. místo. Jessica Korda naopak na LPGA zahrála v neděli svůj nejhorší výsledek.

Vlčková se po loňském zisku plné karty na Symetra Tour letos pokusí udělat další krok postupem na LPGA, který čeká na nejlepších 10 hráček sezony. Na prvním turnaji sezony ve floridském Winter Haven byla čistě statisticky od této mety vzdálena sedm ran. 

Nejvíce jich poztrácela v kole prvním, ve kterém zahrála jediné birdie a pět bogey. V sobotu tak musela ve druhé rundě bojovat o cut, což zvládla. Oproti pátku se totiž zlepšila o tři rány, když zahrála tři berdíky.

To nejlepší si ale česká profesionálka nechala na nedělní finále. V něm si dokonce připsala kolo pod par hřiště, když chybovala jedinkrát a zahrála dvě birdie. Díky tomu se vrátila na výsledek +4 a posunula se do čtvrté desítky konečného pořadí na dělenou 37. příčku.

"Byla to fuška, ale první turnaj Symetra Tour je za mnou. I když to nebylo podle mých představ, tak nakonec úspěšně. Vezu si zpátky spoustu pozitivních věcí, ale také spoustu věcí, na kterých chci pracovat," vzkázala na svém Facebooku.

Vlčková si kromě zkušeností odvezla z turnaje také šek na 927 dolarů, tedy zhruba 20 000 korun. Z vítězství se radovala Američanka Lauren Kim (-10). Další turnaje čeká na hráčky začátkem dubna v Kalifornii.

Konečné pořadí turnaje Symetra Tour zde.

Jessica Korda na TOP 10 nedosáhla

Poprvé v této sezoně LPGA nedosáhla Jessica Korda na umístění v elitní desítce. Po vítězství v Thajsku a děleném 10. místě ze Singapuru tentokrát obsadila v Arizoně na Founders Cupu dělenou 26. pozici.

Po úvodních dvou kolech to přitom měla rozehrané minimálně na další TOP 10, jenže o víkendu už starší ze sester Kordových méně skórovala a více chybovala, kvůli čemuž si polepšila už jen o jedinou ránu.

S celkovým skóre -8 se musela spokojit s umístěním ve třetí desítce, na vítěznou Inbee Park ztratila 11 ran. Od druhého místa ji však dělilo pouze ran šest. Nelly Korda tentokrát cut nedala

Konečné pořadí turnaje LPGA zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení