V Maroku začali nejlépe Mrůzek a Příhoda, ostatní Češi v plusu

Filip Mrůzek

Po třítýdenní pauze pokračuje dalším turnajem v Maroku letošní sezona Pro Golf Tour. Do Open Ocean 2018 v Agadiru vstoupili z českých hráčů nejlépe Filip Mrůzek s Martinem Příhodou, kteří zahráli za mínus jedna. Zbylí čtyři Češi par nepokořili.

Mrůzek i Příhoda zahájili svou cestu turnajem každý na jiném odpališti, ale jinak byla jejich první kola velmi podobná. Oba neprožili úplně nejlepší úvodní devítku, na té druhé ale vše dohnali.

Příhoda začínal na desítce a kvůli dvěma po sobě jdoucím bogey na dvanáctce a třináctce byl rychle na plus dvou. To ale byla jeho poslední nedělní zaváhání.

V druhé polovině kola totiž už žádné další bogey nezaznamenal a díky třem berdíkům na jamkách 2, 6 a 9 se posunul na výsledek -1 a průběžnou dělenou 27. příčku.

Stejně je na tom po neděli i Mrůzek, který sice také zahrál své birdie dne na dvojce, ale na dalších jamkách chyboval a kvůli bogey na čtyřce, a dokonce dabláči na sedmičce byl v polovině kola na plus dvou.

Jenže druhá devítka mu vyšla na výbornou. Už neztratil žádnou další ránu a třemi berdíky (10, 13, 17) se vrátil do turnaje. Na vedoucí trojici ztrácí stejně jako Příhoda a také Slovák Peter Valášek pět ran.

Ostatní Češi se po 1. kole spíše než k boji o čelo pořadí upínají k hranici cutu. Ta je zatím na paru, ke kterému to má nejblíže Michal Pospíšil (+2). Jan Cafourek s Cyrilem Sukem (oba +3) i Daniel Suchan (+4) ztrácejí více.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení