Dražba o Woodse. Pro oběti hurikánu dá lekci za 4 miliony

Tiger Woods

S tím, jak PGA Tour poprvé od ničivého hurikánu Harvey zavítala do Houstonu, vychází najevo některé okolnosti, které se v souvislosti s přírodní katastrofou děly a dějí. Jedním z nejaktivnějších hybatelů akcí je místní rezident Chris Stroud.

Sám byl před sedmi měsíci v centru dění, když hurikán těžce zasáhl oblast Houstonu, ve které žije. Jeho dům nebyl poškozen, protože byl na ničivý živel stavěný, ale profesionál z PGA Tour neváhal pomoci sousedům, když poskytl i svůj kamion, se kterým objíždí turnaje.

Stroud také rozjel unikátní charitativní akci, do níž se mu podařilo zapojit i Tigera Woodse. Společně s dalším profesionálem Bobbym Gatesem uspořádali v prosinci turnaj Hurricane Harvey Relief Pro-Am na hřišti Bluejack National severně od Houstonu.

Tedy na hřišti, které jako první designoval Woods v USA. A když Stroud s Gatesem dávali dohromady předměty do aukce, dostala se k nim informace, že mohou čekat i něco od samotného Tigera.

"Bylo to trochu tajemství. Jenom jsme slyšeli ´Hej, Tiger něco udělá´, ale nevěděli jsme, jestli přiletí a bude hrát, nebo jen přijede a řekne ahoj," vyprávěl Stroud před Houston Open.

Nakonec Woods nehrál a ani nebyl mezi více než dvacítkou profesionálů, kteří se pro-amu zúčastnili. Ale do aukce věnoval soukromou dvouhodinovou lekci v Bluejack National, která se rychle stala nejžádanější položkou aukčního seznamu.

Stroud odhalil, že v anonymní aukci bylo nakonec osm předmětů, každá z nich s vyvolávací cenou 10 000 dolarů. Když se částka za lekci s Woodsem rychle vyšplhala na 200 000 dolarů, aukci rychle zastavili a pokoušeli se s Woodsem spojit.

"Snažili jsme se ho dostat na 10 minut k telefonu. Nemohli jsme ho ale zastihnout. Bylo sakra pozdě a on byl pravděpodobně na východním pobřeží. Kdyby mohl odpovědět, mohl dát s částkou souhlas, případně jsme mohli vydražit dvě lekce za 200 000 tisíc," popisoval Stroud, že potřebovali rychlé schválení od samotného Woodse.

Nakonec šla nejvyšší nabídka jedinému uchazeči na 210 000 dolarů (přes 4,3 milionu korun). Jedna dražební položka tak hodila zhruba 20 % celkově vydražené částky. Stroud a spol. získali za jediný den 1 097 000 dolarů (přes 22,5 milionu korun).

A nedávno tak mohli zahájit dvouměsíční proces pomoci přibližně 40 rodinám v postižených oblastech. Zprocesování lekce s Woodsem se stále řeší, ale v plánu je, aby se uskutečnila ještě letos na podzim po sezóně.

Stroud se s Woodsem konečně osobně setkali minulý měsíc na Genesis Open. Stroud přišel za Woodsem na putting green s poděkováním. "Podal jsem mu ruku, lehce ho objal a řekl mu, že ani neví, co pro moje okolí (postižené hurikánem) udělal," popsal Stroud.

"Když můžu pomoci, udělám to, řekl mi. To znamená hodně od člověka, jako je Tiger. Vidět jeho pomoc a schopnost darovat svůj čas daleko od dětí, rodiny a dalších golfových aktivit, bylo pro nás velmi výjimečné," dodal Stroud.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení