Cafourek útočil na Pro Golf Tour na vedení, závěr mu nevyšel

Jan Cafourek

Fantasticky rozehrané 1. kolo turnaje Open Tazegzout 2018 měl český golfový profesionál Jan Cafourek. Po deseti jamkách byl už pět ran pod parem hřiště, což by po stačilo na vedení. Jenže Cafourek dohrál za -1 a společně s Filipem Mrůzkem je až na děleném 21. místě.

Cafourek šel společně se Stanislavem Matušem v prvním odpoledním flightu z desáté jamky a v úvodu kola skóroval a nechyboval. A velmi rychle se posunul na dělené první místo.

Děkoval za to berdíkům na jamkách 12, 14, 17, 18 a 1, díky kterým se dostal už pět ran pod par hřiště. Samotný závěr kola mu ale vůbec nevyšel a prakticky o všechny rány, které si nahrál k dobru, přišel.

Do nepohody se dostal dabláčem na šestce, po kterém se s kolem rozloučil sérií bogey, par, bogey a z mínus pěti byl během chvíle na mínus jedné.

To stačí po úvodní rudně pouze na dělené 21. místo, na kterém je také Filip Mrůzek. A i ten prožil podobný průběh svého úvodního kola na dalším marockém turnaji Pro Golf Tour.

Po úvodní devítce byl Mrůzek tři rány pod parem, když zaskóroval na desítce, sedmnáctce a osmnáctce. Jenže i on v druhé polovině více ztrácel než získával a pohoršil si na mínus jedna.

Žádný další Čech po prvním kole není na místech, která by po druhém kole zajišťovala postup cutem do sobotního finále.

Nejblíže ke cutu je zatím Stanislav Matuš (+1, T46), Michal Pospíšil s Martinem Příhodou jsou na +3 (T69) a šanci má ještě Cyril Suk (+4, T86). Prakticky bez šance už je naopak Daniel Suchan (+8, T114).

Ve vedení turnaje jsou po osmnácti odehraných jamkách Němec Fabian Becker s Nizozemcem Maxem Albertusem (oba -5).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení