Westyho série na Masters končí. Život prý jde dál

Lee Westwood

Poté, co Lee Westwood v sobotu neprošel druhým cutem na Houston Open je jasné, že jeho předlouhá série účastí na Masters je oficiálně u konce. Letos to bude poprvé od roku 2005, co se Westy neprojde slavnou Magnolia Lane.

Westwood měl v Houstonu před víkendem skóre -5. Už v tom momentě bylo zřejmé, že nevyhraje, což byla jeho jediná šance, jak si zahrát své 19. Masters v kariéře. Definitivní to bylo o den později, kdy zahrál 76 ran a neprošel dalším cutem pro 70 nejlepších hráčů po třech kolech.

Angličan si v Augusta National zahrál 18krát. V roce 2010 byl druhý za Philem Mickelsonem. Ještě před dvěma lety byl na dělením druhém místě za krajanem Dannym Willetem. Loni skončil v TOP 20. Letos už se do startovky nezapíše a možná už nikdy.

"Rád bych si na Masters zahrál, ale je to jen jedna z věcí," povzdechl si Westwood. "Především jsem vypadl z padesátky světového žebříčku a o tom to je," zmínil Westy, který se momentálně nachází na 90. místě.

Ale Masters je, pokud nevyhrajete turnaj, nebo nedostanete zřídka udělovanou pozvánku, přístupné jen těm, kteří jsou v padesátce buď na konci roku, nebo v posledním týdnu před prvním majorem sezóny. A to už Westwood není a nebyl. Loňskou sezónu končil na 69. místě.

"To je na tom to hezké, že musíte hrát dobře, abyste se tam dostali," řekl Westwood, který už pomalu rezignuje i na PGA Tour, ačkoliv má na ní stále status bývalého šampiona. Naposledy hrál v USA loni na PGA Championship a pak až nyní na Houston Open.

Nyní se hvězda Czech Masters vrací do Evropy a neví, kdy se na PGA Tour opět ukáže. "Ještě netuším, jestli sem letos vůbec přijedu. Možná to byla moje jediná návštěva," řekl Westwood v Houstonu.

Masters si čtyřiačtyřicetiletý Angličan žijící v skotském Edinburghu zahrál poprvé v roce 1997 a skončil dělený 24. Od té doby chyběl pouze v letech 2001, 2003 a 2004. Pak se ale stal pravidelným účastníkem a sám nevěřil, že vydrží 13 ročníků v řadě.

"Už se to stalo, že jsem tam chyběl. Byl jsem kvalifikovaný, ale narodil se mi syn, tak jsem nejel. V životě existuje víc věcí než jen golf," dodal smířlivě Westwood, než možná na dlouho opustil svět PGA Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení