Cafourek finále v Maroku nezvládl, nejlepší byl Mrůzek

Filip Mrůzek

Dva dny hrál Jan Cafourek v Maroku velmi dobrý golf a na dalším turnaji Pro Golf Tour se držel v TOP 10. Jenže páteční finálové kolo mu vůbec nevyšlo, nezahrál jediné birdie a pohoršil si o pět ran. Nejlépe z českých hráčů tak nakonec skončil jedenáctý Filip Mrůzek.

Cafourek se v prvním kole dostal jednu ránu pod par hřiště, ve druhém o dvě. V pátek ale v nastoleném trendu nepokračoval a místo útoku na nejvyšší příčky přišel nepříjemný pád až do třetí desítky.

Vše jako by předznamenalo double bogey hned na první jamce. V dalším průběhu kola totiž český profesionál zaznamenával nejlépe pary a třikrát bogey. První přišlo na pětce, zbylé dvě v samém závěru kola (16, 17).

Cafourek kvůli kolu za 76 ran (+5) klesl na dělenou 23. příčku se skóre +3.

Vzestupný trend naopak i ve třetím kole vydržel Mrůzkovi. Ten po nepovedeném prvním kole za 74 (+3) došel v tom druhém v paru a ve finálové rundě si dokonce polepšil o čtyři rány.

Hráč Relmostu v pátek ani jednou nezachyboval a na obou devítkách si připsal po dvou berdících. Nejprve se mu zadařilo na patnáctce a šestnáctce, v druhé polovině kola zaskóroval na jamkách pět a devět.

Díky tomu se celkově dostal jednu ránu pod par hřiště a jediná další upsaná rána ho dělila od elitní desítky. Takto skončil jedenáctý.

Finálové kolo se nepovedlo ani dalším dvěma českým hráčům, kteří prošli cutem. Stanislav Matuš zahrál za 73 (+2) a s celkovými plus čtyřmi obsadil dělenou 28. pozici, když zapsal výsledky 74, 70 a 73.

Zklamaný pak musí být Michal Pospíšil, který mohl po páteční úvodní devítce pomýšlet na atakování TOP 10. Jenže po obrátce se jeho hra rozsypala, zahrál dvě bogey a dva dabláče a do klubovny přinesl 76 ran (+5). Konečné skóre plus sedm stačilo jen na dělenou 43. příčku.

Z vítězství na Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2018 se raduje Němec Max Kramer, který se dostal během tří kol osm ran pod par a vyhrál o dvě.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení