Spilková i Váňová ztrácí, ve Francii září amatérka Melichová

Jana Melichová

Tři české golfistky hrají v tomto týdnu turnaj nižší série LET Access ve Francii. Nejlépe z nich vstoupila do Terre Blanche Ladies Open překvapivě amatérka Jana Melichová, která po úvodním kole dělí čtvrté místo. Klára Spilková ani Šideri Váňová par nepokořily.

Profesionálky se navíc dívají na Melichovou ze značného odstupu, v sobotu je přitom čeká spíše boj o cut, než o nejvyšší příčky. Obě dvě totiž zahrály za 75 ran (+3) a po úvodní osmnáctce tak dělí 45. místo.

To by na cut stačilo přesně na ránu, především Spilková by ale měla mít na turnaji nižší série úplně jiné ambice. Nezačala přitom špatně a po birdie na dvanáctce se velmi rychle dostala do červených čísel.

Jenže v nich vydržela jen do konce úvodní devítky. Do paru se nejprve vrátila kvůli bogey na šestnáctce, další bogey si připsala na sedmnáctce a na osmnáctce zakončila momentální nepohodu dabláčem.

Už na skóre +4 klesla po dalším bogey na čtyřce, na které ale naštěstí okamžitě zareagovala berdíkem na pětce a posunula se alespoň těsně nad hranici cutu. V sobotu si bude chtít určitě polepšit.

To platí i pro Váňovou, která na ani jednom ze dvou dosavadních letošních turnajů na Ladies European Tour nedala cut. A nyní ji něco podobného hrozí i na LETAS. Průběh kola přitom měla podobný, jako Spilková.

Na své úvodní devítce však ztrácela hned od začátku, když po čtyřech bogey (1, 2, 4, 6) byla velmi rychle na plus čtyřech. Na druhé devítce si i díky dvěma birdie polepšila alespoň o ránu na plus tři.

Ani Melichová se nevyvarovala chyb, když během úvodního kola zahrála dvě bogey a dabláče na pro sebe závěrečné devítce. Jenže více skórovala, zahrála pět berdíků a o jednu ránu se dostala pod par hřiště.

Škoda jen toho double bogey v samém závěru kola, se skóre -3 by byla na děleném třetím místě, dvě rány za vedoucí Norkou Maritou Engzelius. I tak to ale má ve Francii rozehrané parádně.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení