Vlčková dala i na horské dráze další cut na Symetra Tour

Karolína Vlčková

Dost možná nejdivočejší devítku ve své kariéře prožila v sobotu na Symetra Tour česká profesionálka Karolína Vlčková. Vše ale dokázala na IOA Championship ukočírovat a také na svém druhém turnaji v sezoně si zahraje finálové kolo.

Pro Vlčkovou jsou cuty na Symetra Tour důležité. Na konci sezony totiž může o zisku karty na LPGA každý dolar. A právě to je hlavní cíl mladé Češky v její nováčkovské sezoně.

Poté, co na prvním turnaji na Floridě obsadila dělenou 37. příčku, je nyní v Kalifornii se skóre +4 po dvou kolech dělená čtyřiačtyřicátá. Oba dva dny potřebovala na hřiště v Beaumontu 74 ran.

V sobotu to ale bylo především v úvodu hodně divoké.

Po paru na desítce přišel první dabláč dne na jedenáctce, po kterém přišlo první bogey. První birdie naopak zaznamenala Vlčková hned na další jamce, ale na čtrnáctce přišlo opět bogey.

Patnáctka přinesla druhý par, který ale pouze oddálil divoký závěr úvodní devítky v podobě série birdie-dabláč-birdie.

Češka tak byla po úvodní devítce tři rány nad par a nejprve to vypadalo, že v podobné divočině bude pokračovat i v druhé polovině kola, když na jedničce zahrála birdie. Jenže v tu chvíli bouře ustala a Vlčková se s druhým kolem rozloučila osmi pary.

"Dneska to na první devítce bylo jak na horské dráze, nicméně v těžkých podmínkách jsem statečně bojovala až do konce," vzkázala na svém Facebooku nakonec spokojená Vlčková.

Ve finálovém kole může pomýšlet na TOP 25, k tomu ale bude muset poprvé na turnaji zamířit pod par. S tím zatím nemá problém Švédka Jenny Haglund, která po kolech za 68 a 67 ran vede se skóre -9 o pět ran.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení